en
en

POT z nagrodą „Best Destination for Cultural Tourism” na targach MITT Moskwa

POT z nagrodą „Best Destination for Cultural Tourism” na targach MITT Moskwa

Od 12 do 14 marca odbyła się 26. edycja targów MITT Moskwa, na których Polska Organizacja Turystyczna zaprezentowała nowoczesne stoisko. Motywem przewodnim promocji naszego kraju były: turystyka miejska i kulturowa, a także turystyka prozdrowotna. Po raz kolejny działania POT na rynku rosyjskim zostały docenione – Polska otrzymała nagrodę w kategorii „ Best Destination for Cultural Tourism”.

Targi MITT Moskwa to najważniejsza impreza branżowa w Rosji, podczas której gromadzą się przedstawiciele największych organizacji i firm turystycznych ze wschodu i krajów nadbałtyckich. Odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą turystyczną ponad 60 krajów. Na przygotowanym przez POT polskim stoisku narodowym turyści mogli skorzystać z gif budki czy wziąć udział w konkursie wiedzy o Polsce. Na stoisku odbywały się także happy hour z udziałem m.in. Włodzimierza Marciniaka, Ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej, a także Piotra Skwiecińskiego, dyrektora Instytutu Polskiego w Moskwie. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Jak co roku podczas targów rozdawane były nagrody. W ubiegłym roku POT otrzymał nagrodę w kategorii: „Best Destination Promotion in Russia 2018”. Tym razem organizatorzy docenili polską turystykę kulturową, przyznając POT nagrodę „Best Destination for Cultural Tourism”.

– Naszym priorytetem na rynku rosyjskim jest promowanie turystyki kulturowej. Rosjanie decydując się na wyjazd, zawsze sprawdzają, jakie dany kraj ofertuje im atrakcje. Bardzo cenią sobie dziedzictwo kulturowe, w tym zamki, pałace oraz muzea. W tej dziedzinie mamy wiele do zaoferowania. Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone, o czym świadczy ta nagroda – powiedziała dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie Magdalena Krucz.

Inne kategorie, w których przyznawano nagrody to m.in. „Best Spa Destination”, „Best Beach Destination in Europe” czy „Best Destination in Asia”.

W ramach Polskiego Stoiska Narodowego, swoją ofertę przedstawili Gdańska Organizacja Turystyczna, Polski Związek Piłki Siatkowej, Biuro Furnel Travel International, Biuro INTOUR POLSKA, Biuro Wish to Travel oraz Pałac na wodzie.

 

Do góry