en
en

POT szykuje innowacyjne stoisko na targi Tour Salon

Już za dwa tygodnie ruszają kolejne Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Nie może na nich zabraknąć Polskiej Organizacji Turystycznej, która przygotowuje nowoczesne oraz innowacyjne stoisko z licznymi atrakcjami.

stoisko_POT_toursalon_wizualizacja.jpg

W dwóch pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach od 9 do 11 lutego odbędą się targi turystyczne Tour Salon - spotkanie przedstawicieli rynku turystycznego w Polsce i miłośników podróżowania. 

Polska Organizacja Turystyczna przygotowuje na to wydarzenie niezwykle nowoczesne oraz innowacyjne stoisko. Warto je odwiedzić i sprawdzić, jak duża zmiana jakościowa dokonała się w prezentacji Polski na krajowych imprezach targowych.

Jedną z atrakcji będzie kino VR, przenoszące widza w świat rzeczywistości wirtualnej. Do obejrzenia jest seria czterech filmów promocyjnych, nakręconych w technologii 360 stopni. To pierwszy w Polsce projekt tak zaawansowany i immersyjny, w którym historia bohaterów została wtopiona w najpiękniejsze miejsca naszego kraju. To nowe podejście do opowiadania o atrakcjach turystycznych, gdzie za każdym razem, ten sam film można obejrzeć z innej perspektywy. Goście polskiego pawilonu mogą, dzięki zastosowaniu tej technologii, odnieść wrażenie fizycznie odczuwanego udziału w opowiadanej historii.

Zorganizowane zostaną także konkursy w wirtualnej rzeczywistości Poland in VR – Europilot czy zabawy na stołach multimedialnych. Nie zabraknie także konkursów i quizów z nagrodami dotyczącymi produktów turystycznych wyróżnionych prestiżowym Certyfikatem POT oraz akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”.

Tak jak w roku ubiegłym – na Tour Salonie poznamy laureatów konkursu dla startupów działających w turystyce „New Tech – New Travel”. Nagrody otrzymają młode, dynamicznie rozwijające się polskie firmy, dla których innowacja w turystyce jest motorem działania.

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza także na panel ekspercki, który odbędzie się 9 lutego zaraz po oficjalnym otwarciu targów. Tematem dyskusji będą m.in. nowe technologie w turystyce czy trendy turystyczne na 2018 r. Udział zapowiedzieli już znakomici eksperci i praktycy: dr Magdalena Kachniewska - prof. SGH, Agnieszka Kukałowicz – właściciel i CEO firmy QTravel, Bogumił Zięba – właściciel i zarządzający firmą Inovatica z Łodzi czy Przemysław Sitnik – zarządzający firmami Europilot, New Tech&Mobile, NoGravity.

Do góry