en
en
Kontakt

POT promuje Wrocław i Poznań szkoleniami dla holenderskich agentów podróży

Wrocław i Poznań to kolejne miasta, które Polska Organizacja Turystyczna promuje w trakcie szkoleń online pt. „Najlepsze city trips – Wrocław i Poznań”, organizowanych dla holenderskiej branży turystycznej. Uczestnicy z najlepszymi wynikami zostaną zaproszeni do odwiedzenia naszego kraju.

Slajd ze szkolenia dla branży holenderskiej

Zagraniczny Ośrodek POT w Amsterdamie we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, rozpoczął w grudniu 2020 roczne szkolenie online „Najlepsze city trips – Wrocław i Poznań” skierowane do holenderskich touroperatorów i agentów podróży.

Zarówno Poznań, jak i Wrocław są dla turystów holenderskich bardzo ciekawą destynacją. Ich położenie w zachodniej części Polski powoduje, że są łatwo dostępne samochodem, co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii i okresie po niej następującym. Ważne jest też, że oba miasta mają od niedawna bezpośrednie połączenie lotnicze z Amsterdamem liniami KLM (Wrocław od 2019 roku, a Poznań od 2020 roku). Jednocześnie są to miasta mniej znane niż Warszawa, Kraków czy Gdańsk. Tegoroczny e-learning jest więc naturalną kontynuacją działań szkoleniowych ZOPOT w Amsterdamie, który we wcześniejszych latach zrealizował e-learningi prezentujące Warszawę, Kraków i Gdańsk. 

Szkolenie odbywa się na platformie eTravelTraining należącej do prestiżowego magazynu branżowego Travelution. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 8000 holenderskich agentów podróży.

E-learning składa się z serii slajdów zakończonych testem wiedzy i certyfikatem. Szkolenie koncentruje się na najważniejszych atrakcjach turystycznych obu miast, ich dziedzictwie historycznym i kulturowym. Prezentowana jest też oferta noclegowa i gastronomiczna oraz najciekawsze lokalizacje dla przemysłu spotkań, m.in. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu i Targi Poznańskie. Praktyczne informacje dotyczące obu miast poszerzono o dostęp do katalogów POT „HygienicSafeVenue” oraz „Online Site Inspection”.

Ostatnią część szkolenia stanowią opisy krótkich wycieczek po regionie. Na Dolnym Śląsku przedstawiono Zamek Książ, Podziemne Miasto Osówka i kościół Pokoju w Świdnicy a w Wielkopolsce Gniezno, Pałac w Kórniku i Wielkopolski Park Narodowy.

Pomimo pandemii szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem agentów. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 150 osób.

Osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostaną zaproszone do odwiedzenia obydwu miast. Noclegi dla zwycięzców ufundowane zostały przez ART Hotel we Wrocławiu i Hotel Mercure z Poznania.

Do góry