en
en
Kontakt

POT promuje polskie szlaki rowerowe na rynku węgierskim

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Śląską Organizacją Turystyczną i Urzędem Miasta Krakowa zorganizowała podróż studyjną dla dziennikarzy węgierskiego portalu Mozgasvilag. Celem wizyty była promocja turystyki rowerowej w Polsce.

Andras Kakuk na Szlaku Orlich Gniazd

Turystyka aktywna jest jednym z głównych obszarów produktowych promowanych na rynku węgierskim i w tym roku POT postanowiła nakierować swoje działania specjalnie na niszę jaką jest turystyka rowerowa. 

W tym celu POT nawiązała współpracę z portalem Mozgasvilag, przodującą witryną o tematyce sportowo-rekreacyjnej na Węgrzech i jednocześnie doświadczonej we współpracy z innymi narodowymi organizacjami turystycznymi. W ramach współpracy w połowie września odbyła się kilkudniowa podróż studyjna, w której uczestniczył Andras Kakuk, redaktor naczelny portalu oraz współorganizator jedynego rowerowego festiwalu na Węgrzech, podczas którego promowane są krajowe i zagraniczne kierunki wypraw rowerowych.

Tematem podróży zorganizowanej dla portalu były atrakcje Szlaku Orlich Gniazd. Dwuosobowa ekipa portalu zwiedzała na rowerach Częstochowę, najbardziej malownicze odcinki szlaku oraz Kraków. Podróż została zorganizowana przy współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną oraz Urzędem Miasta Krakowa.

Relacja z podróży ukazywała się codziennie na Facebooku, na stronie Mozgasvilag opublikowany został artykuł promocyjny, zaś sam Szlak Orlich Gniazd został dodany do bazy portalu. Dodatkowo działania promocyjne zostały wsparte wysyłką specjalnego newslettera do subskrybentów serwisu.

Relację z podróży można zobaczyć również na portalu YouTube - opublikowane zostały 2 wideo:

Relacja z Częstochowy oraz Szlaku Orlich Gniazd

Relacja z Krakowa i podsumowanie podróży

Serwis Mozgasvilag.hu uzyskuje ponad 170 000 wizyt miesięcznie. Cotygodniowy newsletter dociera do 66 000 subskrybentów, zaś 80 000 odwiedzających przegląda mapy rowerowe zamieszczane na portalu w każdym sezonie. Na Facebooku profil witryny obserwuje prawie 55 tys. osób.

Do góry