en
en

POT promuje Polskę w Dublinie

Turystyka miejska była tematem przewodnim spotkania promocyjnego, które Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie zorganizował dla kluczowych przedstawicieli irlandzkich mediów, głównych touroperatorów oraz regionalnych organizacji turystycznych.

dublin.jpg

W Dublinie obyło się pod koniec stycznia spotkanie, na które londyński ośrodek POT zaprosił przedstawicieli czołowych mediów oraz operatorów turystycznych z Irlandii. W wydarzeniu brali udział także reprezentanci regionalnych organizacji turystycznych z Polski, wśród których znaleźli się

Łukasz Wysocki (Gdańsk Convention Bureau), Anna Mokrosińska, (Fabricon Group z ramienia Lódź Convention Bureau) oraz Paweł Rozen  (Warsaw Convention Bureau). Polską Ambasadę w Dublinie reprezentowała I sekretarz Joanna Cargill.

Tematem przewodnim spotkania była promocja turystyki miejskiej, zwłaszcza do takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Łódź oraz Kraków. Spotkanie zorganizowano w formie zasiadanej kolacji, podczas której serwowano dania charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Po każdym daniu miała miejsce prezentacja miasta przedstawiana przez reprezentanta z regionalnego ośrodka turystycznego. Na zakończenie spotkania, oprócz sesji networkingu, zorganizowano również loterie wizytówkową, podczas której do wygrania były dwa vouchery hotelowe na pobyt w Warszawie.

To pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez ZOPOT Londyn w Dublinie, mające na celu wzmocnienie działań promocyjnych w Irlandii w roku 2019. Wydarzenie cieszyło sią wyjątkowo dużym zainteresowaniem, a zaproszenie przyjęło prawie 50 gości, w tym przedstawiciele najbardziej opiniotwórczych mediów. Podczas spotkania, obie strony podkreślały jak istotny rynek irlandzki jest dla sektora turystycznego, a także omówiono jakie dalsze projekty mogłyby stać się w najbliższym czasie polem wspólnych działań.

Do góry