en
en

POT promuje Polskę w chińskim Dalian

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w CEEC Economic and Trade Cooperation Symposium w Dalian. W trakcie wydarzenia podpisana została umowa o partnerstwie strategicznym z Hways Overseas Travel, największym i najdłużej działającym w Dalian biurem organizującym zagraniczne podróże.

dalian.jpg

Podpisaniu memorandum towarzyszyły również dodatkowe wydarzenia mające na celu dalszą promocję polskiej oferty turystycznej. Nasz Ośrodek spotkał się z biurem turystyki i kultury miejscowości Dalian by porozmawiać o trendach w wymianie turystycznej pomiędzy dwoma destynacjami i możliwościach wzajemnego wsparcia w promocji. Przeprowadziliśmy również krótkie szkolenie dotyczące najważniejszych atrakcji turystycznych Polski, w którym wzieli udział przedstawiciele najważniejszych biur podróży z Dalian.

Dalian to 6 milionowe miasto położone na północnym wschodzie kraju, w prowincji Liaoning, tuż nad morzem. Słynie z pięknego wybrzeża, jednego z najważniejszych portów w Chinach i wielu dwustronnych inwestycji pomiędzy miastem a Polską. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą jego mieszkańców oraz ich upodobanie do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, Polska oferuje szeroki wachlarz produktów turystycznych odpowiadających ich potrzebom. Bardzo cieszy nas, że coraz więcej nawet mniejszych miejscowości w Chinach widzi potencjał w budowaniu nowych produktów turystycznych obejmujących Polskę. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu naszym krajem wśród chińskich turystów i ogromnym potencjale do dalszego rozwoju.

Powstałe w 1988 roku Hways Overseas Travel było wielokrotnie nagradzane tytułem TOP 100 Chińskich biur podróży. Obecnie Hways zainteresowane jest wprowadzeniem do swojej oferty jako pierwsze biuro z Dalian wyjazdów do Polski. W tym celu POT poprzez swój Zagraniczny Ośrodek w Pekinie planuje bliską współpracę przy promocji naszej destynacji w chińskiej nadmorskiej miejscowości i badaniu wymogów lokalnych podróżników w kwestii pobytu w Polsce.

Do góry