en
en

POT promuje Polskę na targach "Medycyna i Kosmetologia" w Kaliningradzie

W czwartek, 7 września rozpoczęły się targi "Medycyna i Kosmetologia". Polskę reprezentuje Polska Organizacja Turystyczna oraz przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie potrwa do soboty 9 września.

Impreza, która odbywa się w obiekcie Baltic-Expo prezentuje głównie oferty wystawców z obszaru Obwodu Kaliningradzkiego. Są to oferty usług diagnostycznych oraz leczniczych placówek medycznych, prezentacje sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, a także producentów zdrowej żywności.

Tegoroczna edycja targowa zawiera stosunkowo dużą reprezentację oferty polskiej. Centralne miejsce na hali zajmuje stoisko zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną, która przedstawia ogólne informacje o kraju oraz wybraną ofertę polskich placówek medycznych.

Obecność POT wynika z realizacji programu wsparcia sektora usług prozdrowotnych w ramach programu promocji polskich kluczowych branż eksportowych finansowanego ze środków unijnych Go to Brand 3.3.3. Na targach wystawia się także stoisko województwa warmińsko-mazurskiego prezentującego ofertę medyczną regionu.
Bogata i różnorodna oferta z Polski cieszy się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających wystawę. Pierwszego dnia najwięcej zapytań dotyczyło oferty uzdrowiskowej oraz aktualnych cen za usługi.

Do góry