en
en

POT promuje polską turystykę w ramach spotkań Klubu Miłośników Polski

Mieszkańcy Ukrainy chętnie uczą się języka polskiego. Doskonalą go w rozmowach o atrakcjach polskiej turystyki.

39129654_2058418017504343_5402106145743568896_o.jpg

W kawiarni literackiej „Kupidon” w Kijowie, członkowie Klubu Miłośników Polski uczestniczyli w prezentacji walorów polskiej turystyki przygotowanej przez kijowski ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej  we współpracy z Domem Polskim w Kijowie. Okazją do spotkania było zakończenie kolejnego semestru kursu języka polskiego.

Jak mówi dyrektor ośrodka POT w Kijowie Włodzimierz Szczurek, motywem, którym kierują się seminarzyści podejmujący naukę języka polskiego, jest w dużej mierze świadomość historycznych powiązań naszych narodów, chęć bliższego poznania zdarzeń przeszłości, zainteresowanie współczesną kulturą, ale również inne powody, wśród nich rozwój ruchu turystycznego z Ukrainy do Polski.

W programie prezentacji przygotowanej przez POT dla słuchaczy kursu była emisja filmów promujących walory wypoczynku w Polsce oraz informacje zachęcające do przyjazdów w weekendy niższych cen na usługi turystyczne w Polsce, w ramach prowadzonej przez Polską Organizacje Turystyczną wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji promocyjnej POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Atrakcją spotkania był quiz sprawdzający poziom rozumienia przekazu filmowego. Okazał się on wysoki, co potwierdza dyrektor Szczurek, który przygotował dla najlepszych uczestników kursu nagrodę specjalną. Były nią, poprowadzone osobiście przez dyrektora ośrodka POT, zajęcia konwersacyjne poruszające szeroką tematykę popularnych form turystyki w Polsce. Wielogodzinne konwersatorium w licznym gronie członków Klubu Miłośników Polski przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych. 

Do góry