en
en

POT promuje Mazury na rynku ukraińskim

Sześciu touroperatorów ze Lwowa uczestniczyło w trzydniowej podróży studyjnej na Mazury. Zainteresowanie regionem to efekt ogłoszenia planów otwarcia regularnego połączenia lotniczego między Lwowem a Olsztynem przez PLL LOT oraz wieloletniej promocji na Ukrainie aktywnego wypoczynku na Mazurach przez POT.

podroz_studyjna_ukraina_2018.jpg

Wizyta ukraińskich touroperatorów na Mazurach została zorganizowana z inicjatywy Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i miała na celu zaprezentowanie bazy hotelowej, lotniska, lokalnych atrakcji i możliwości letniego wypoczynku w tym regionie Polski.

Projekt związany jest z ogłoszonymi przez PLL LOT planami otwarcia regularnego połączenia lotniczego pomiędzy Lwowem i Olsztynem. Pierwszy rejs odbędzie się 27 marca, zaś samolot Bombardier Q 400 będzie wykonywać operacje dwa razy w tygodniu.

Nowy kierunek narodowego przewoźnika umożliwi sprzedaż kompletnych pakietów turystycznych, obejmujących przelot, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie wraz z wybranym typem wyżywienia oraz opiekę rezydenta. Możliwy będzie także wykup dodatkowych usług, takich jak wynajem samochodu czy wycieczek fakultatywnych.

Polska Organizacja Turystyczna od lat promuje na rynku ukraińskim aktywny wypoczynek na Mazurach. W ten projekt zaangażowana jest już od zeszłego roku. W kijowskim ośrodku POT, na spotkaniu ze stroną ukraińską, gościli m.in. Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński oraz przedstawiciele lotniska Olsztyn-Szymany. POT organizował także podróże studyjne dla ukraińskich touroperatorów oraz dziennikarzy.

– W zeszłym roku realizowaliśmy kampanię promocyjną, będącą wynikiem dziennikarskiego forum Polska-Ukraina. W jej efekcie, blisko dwudziestu dziennikarzy prasowych i telewizyjnych zaprezentowało w ukraińskich środkach masowego przekazu liczne materiały o tym regionie. W tym roku również obiecujemy swoje wsparcie – mówi dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Kijowie Włodzimierz Szczurek. - Na prośbę Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w grudniu ubiegłego roku, urządziliśmy prezentację we Lwowie i przeprowadziliśmy akwizycję uczestników styczniowej podróży na Mazury – dodaje.

Touroperatorzy odwiedzili Lidzbark Warmiński, Ryn, Mrągowo, Mikołajki i Wilkasy. W hotelu „Tajty” w Wilkasach odbyło się spotkanie z polskim operatorem oraz przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Goście z Ukrainy przedstawili na nim swoje oczekiwania związane z promocją produktu, omówili konieczne formalności niezbędne do uruchomienia sprzedaży i zapoznali się z ofertą cenową. Wnioski są optymistyczne, następne spotkanie zaplanowano na 13 lutego we Lwowie. Będą w nim uczestniczyć przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak twierdzi prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jarosław Klimczak, podobne pakiety od ubiegłego sezonu doskonale sprzedają się na rynku norweskim i brytyjskim, gdzie także latają samoloty z lotniska Olsztyn-Mazury.

Do góry