en
en

POT promował walory turystyczne Wrocławia w Londynie

We wtorkowe popołudnie Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała wraz ze Stowarzyszeniem Niezależnych Touroperatorów AITO spotkanie promocyjne podczas którego zaprezentowano walory turystyczne Wrocławia.

aito.jpg

Wydarzenie skierowane było zarówno do członków AITO, jak również do mediów branżowych oraz firm działających w sektorze turystycznym.  Spotkanie otworzyły przemówienia dyrektor Iwony Białobrzyckiej oraz Dereka Moore, podczas których podkreślano fakt, że mimo iż Wrocław jest nadal mało znaną destynacją wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii, to miasto ma tak wiele do zaoferowania, że koniecznie powinno znaleźć się w ofercie sprzedażowej obecnych na sali touroperatorów.  

Zaznaczano również, że stolica Dolnego Śląska to kierunek nie tylko dla osób preferujących krótkie wyjazdy weekendowe, ale także dla tych, którzy planują dłuższy wypoczynek. Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję spróbować klasycznych dań polskich, a także posłuchać wyjątkowych historii związanych z restauracją Daquise, w której zorganizowano wydarzenie. Daquise jest najstarszą polską restauracją w Londynie, założoną w roku 1947. Tak jak Polska posiada piękną, lecz skomplikowaną historię.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście otrzymali torby z broszurami o Polsce oraz małe upominki. Kontynuacją spotkania w Londynie będzie konferencja AITO, która odbędzie się jesienią tego roku we Wrocławiu i w której weźmie udział ok. 150 członków tego Stowarzyszenia.

Do góry