en
en

POT promował polskie uzdrowiska na Ukrainie

Promocja turystyki prozdrowotnej oraz możliwości polskich uzdrowisk i placówek medycznych były tematem prezentacji, którą dyrektor ZOPOT Kijów wygłosił podczas uroczystości 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie.

ukraina1.jpg

Z okazji dwudziestolecia działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie, w Kijowie odbyła się polsko-ukraińska konferencja poświęcona perspektywom dalszej współpracy na najbliższe lata. Partnerami uroczystości, którą objął patronatem ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki, była Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Za najbardziej obiecującą uznano współpracę w dziedzinie medycyny, biotechnologii i farmaceutyki. Taki był też temat konferencji z udziałem licznych gości z Polski i Ukrainy. Podczas spotkania dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie Włodzimierz Szczurek zaprezentował dotychczasowe działania POT w ramach programu promocji turystyki prozdrowotnej oraz przedstawił możliwości polskich uzdrowisk i placówek medycznych w leczeniu ukraińskich pacjentów i kuracjuszy.

Obchody zakończył uroczysty bankiet z udziałem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz ukraińskich partnerów Stowarzyszenia.

Do góry