en
en

POT promował polskie atrakcje turystyczne na Travel Open Day w Catanii

Po tradycyjnych lutowych targach turystycznych BIT w Mediolanie, Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział w pierwszym spotkaniu z włoskimi biurami podróży i touroperatorami targów objazdowych Travel Open Day.

targi_travel_open_day_catania_2018.jpg

Travel Open Day to organizowane na terenie całych Włoch w różnych porach roku spotkania z biurami podróży i touroperatorami targów objazdowych. Od kilku lat, oprócz Polskiej Organizacji Turystycznej, aktywny udział w workshopach biorą polscy touroperatorzy zainteresowani promocją swoich produktów na rynku włoskim. Travel Open Day proponuje 39 spotkań rozłożonych w okresie od stycznia do listopada 2018. POT poprzez swój rzymski ośrodek zgłosił gotowość uczestnictwa w następujących workshopach: w Catanii, w Cagliari, w Bari, w Neapolu, w Bresci i w Padwie.

Pierwszy z nich, bardzo udany, odbył się 1 marca w Catanii. W rozmowach stolikowych udział wzieło ok. 90 sycylijskich organizatorów podróży, a dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Rzymie Małgorzata Furdal zachęcała do wyjazdów nie tylko weekendowych, ale też objazdowych po Polsce.

Dobre wrażenie z tego spotkania wyniósł również polski touroperator SOS Travel, zdecydowany zwolennik takiej formuły promocji, który posiada swoją siedzibę w Krakowie, a ostatnio również w Rzymie. Stefano Iannucci proponował pobyty w Polsce organizowane zgodnie z własnym katalogiem, ale też „szyte na miarę”. W ubiegłych latach w workshopach Travel Open Day, poza SOS Travel, wzięli udział najaktywniejsi polscy touroperatorzy na rynku wloskim: Cracovia Travel, Ernesto Travel, Holiday Travel, Ivotrans, Mazurkas Travel.

Sycylia, podobnie jak inne regiony południowych Włoch wykazują ogromne zainteresowanie destynacjami mniej oczywistymi. Nowe połączenia lotnicze, które coraz częściej gwarantują połączenia z południowych Włoch do Polski, sprzyjają promocji naszej destynacji na tym bardzo chłonnym rynku.

Do góry