en
en

POT promował Polskę we francuskim regionie Haute-Savoie

Polska Organizacja Turystyczna była gościem honorowym targów turystycznych, które odbyły się od 5 do 7 kwietnia w Evian-les-Bains, w południowo-wschodniej Francji. Na polskim stoisku promował się również nasz narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. 

Evian.jpg

Evian-les-Bains to znana miejscowość położona w regionie Haute-Savoie w południowo-wschodniej Francji, przy granicy ze Szwajcarią. Odbywające się w niej targi kierowane są głównie do osób zamieszkujących alpejskie departamenty po obu stronach granicy, w tym także mieszkańców pobliskiej Genewy. Te drugie pod względem liczby mieszkańców szwajcarskie miasto posiada stałe połączenie lotnicze z Warszawą, obsługiwane przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT.

Podczas targów w Evian-les-Bains Polska Organizacja Turystyczna była gościem honorowym. Na naszym stoisku promowane były przede wszystkim miasta i gastronomia, a także turystyka aktywna z uwzględnieniem upodobań mieszkańców regionu Haute-Savoie. Obecni byli również przedstawiciele PLL LOT.

Polska Organizacja Turystyczna, wykorzystując bliskość Genewy i jej stałego połączenia z Warszawą oraz zainteresowanie naszym krajem przez liczną grupę mieszkańców Haute-Savoie, zorganizowała podróż prasową do Polski dla francuskich i szwajcarskich dziennikarzy. Dziennikarze odwiedzili Warszawę i Łódź, a efektem tej podróży były artykuły w prasie lokalneji serwisach internetowych, m.in. w „La Liberté” czy 24heures.com

Zarówno udział w targach jak i podróż prasowa miały na celu wzmocnienie działań promocyjnych POT oraz PLL LOT na tym obszarze Francji i Szwajcarii, zwiększenie zainteresowania Polską jako kierunkiem wakacyjnym oraz pobytami typy city breaks. Polskie stoisko odwiedziły władze miasta Evian-les-Bains, przedstawiciele regionu, a także mieszkańcy Genewy i Lozanny. O polskiej obecności na targach napisano również w niedzielnym wydaniu „Le dauphiné libéré”.

Do góry