en
en

POT promował Polskę podczas Europejskiego Dnia Młodzieży w Austrii

Podczas Europejskiego Dnia Młodzieży w Austriackiej Izbie Gospodarczej wiedeński ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej promował walory turystyczne Polski i możliwości podejmowania studiów w naszym kraju. 

1 wieden.JPG

19 czerwca w sali konferencyjnej Federalnej Izby Gospodarczej Austrii w Wiedniu odbyła się kolejna edycja imprezy „Europa Twoim wyborem”. Wzięło w niej udział ponad pół tysiąca uczniów i nauczycieli ze średnich szkół Wiednia i bliskich miejscowości. Ideą organizacji „Europa deine Wahl – Europatag der Jugend” jest popularyzowanie i utrwalanie w świadomości młodego pokolenia Austriaków wartości przyświecających funkcjonowaniu Unii Europejskiej. W programie spotkania zawarto trzy panele dyskusyjne poświęcone między innymi prezentacji przygotowań Austrii do przejęcia przewodnictwa w UE, działalności ambasad krajów europejskich reprezentowanych w Wiedniu, roli organów Unii Europejskiej w organizacji europejskiego rynku pracy, możliwości studiowania w krajach unijnych w ramach programu Erasmus obchodzącego obecnie 30-lecie swojej działalności.

Obok paneli dyskusyjnych zorganizowano stanowiska informacyjne o poszczególnych krajach członkowskich. Ośrodek POT w Wiedniu reprezentował Polskę po raz szósty. W tegorocznej edycji imprezy „Europa deine Wahl – Europatag der Jugend”, polskie stoisko przygotowane zostało przez POT we współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu. Młodzi Europejczycy wykazywali zainteresowanie poszerzeniem wiedzy o naszym kraju, atrakcjach turystycznych, rodzajach studiów, warunkach, które student musi spełnić, aby zostać przyjętym, długością nauki oraz tytułami zawodowymi, które absolwent może otrzymać po ich zakończeniu. Dobrym zwyczajem stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej jest tworzenie przyjaznego klimatu spotkań. Odwiedzający otrzymują wyczerpujące informacje i materiały promocyjne, zapraszani są do degustacji polskich kulinariów i specjalności cukierników, a na koniec żegnani pamiątkowymi gadżetami i drobnymi upominkami. Przyjęta konwencja nawiązywania konstruktywnych relacji, przyniosła dobre efekty także podczas spotkań z młodzieżą w Federalnej Izbie Gospodarczej Austrii.

 

Do góry