en
en
Kontakt

POT promował Polskę na Festiwalu Dyplomacji we Włoszech

W ramach wirtualnej odsłony Festiwalu Dyplomacji 26 października odbył się poświęcony Polsce „Aperitif w Ambasadzie”. Wydarzenie posłużyło jako pretekst do promocji różnorodności, kulinariów i atrakcji przyrodniczych Podlasia. 

Aperitif w Ambasadzie

W wydarzeniu uczestniczyła p.o. dyrektora Zagranicznego Ośrodka POT w Rzymie Barbara Minczewa. Rozmawiano o wzajemnych relacjach włosko-polskich i trudnościach, z jakimi spotkała się gospodarka, a szczególnie turystyka w czasie pandemii. Dyskutowano o przerwaniu bardzo pozytywnego trendu przyjazdów Włochów do Polski i o rozwiązaniach, jakie przedsięwzięła Polska i POT w tym trudnym czasie - chwalono m.in. wprowadzoną certyfikację znakiem „Bezpieczny obiekt” dla hoteli i obiektów MICE. Rozważano także prawdopodobne scenariusze na przyszłość, zakładające rozszerzenie oferty turystycznej i dopasowanie jej do oczekiwań turystów w najbliższych latach czy propozycje rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo.

Wydarzenie zostało zorganizowane w formule aperitifu, na którym serwowano polskie potrawy i drink z żubrówką, co posłużyło jako pretekst do opowiedzenia o różnorodności i atrakcyjności przyrodniczej i kulturowej Województwa Podlaskiego i o wyjątkowości Białowieskiego Parku Narodowego.

To już trzecie spotkanie o charakterze wymiany doświadczeń, pomysłów i współpracy z placówkami dyplomatycznymi Polski we Włoszech oraz reprezentantami włoskich instytucji publicznych i samorządowych, w którym uczestniczył Zagraniczny Ośrodek POT w Rzymie. Wcześniej brał udział we współpracy z Ambasadą RP, Regionem Apulia i Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą i Warszawską Izbą Gospodarczą w konferencji „Business Focus: Polonia” na Targach Fiera del Levante w Bari oraz w webinarze z Regionem Lombardia i Konsulatem RP w Mediolanie.

Do góry