en
en

POT prezentowała polską ofertę na Travel Agents’ Forum w Las Vegas

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w trzeci weekend marca w forum agentów podróży w Las Vegas i prezentowała bogatą ofertę przyjazdową do naszego kraju. Następne Travel Agents’ Forum odbędzie się w Poznaniu.

las vegas forum travel agents.jpg

W wydarzeniu, jednym z największych tego rodzaju w USA, wzięło udział ok. 800 niezależnych agentów podróży z całych Stanów Zjednoczonych i Kanady. POT promowała Polskę wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, siecią hoteli Accor oraz biurami podróży Poland Incoming i MDT Tours. W listopadzie 2019 r. Travel Agents’ Forum odbędzie się w Poznaniu. To ogromy sukces, ponieważ forum po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Europie.

W czasie forum w Las Vegas agenci podróży mieli okazję wysłuchać godzinnej prezentacji na temat atrakcji Polski i polskich produktów turystycznych, a podczas indywidualnych spotkań uzyskać szczegółowe odpowiedzi na pytania związane z organizacją i sprzedażą wyjazdów do Polski. Przygotowano też polskie stoisko i zorganizowano konkurs z nagrodami w postaci voucherów hotelowych do sieci Accor oraz biletów lotniczych ufundowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

W Stanach Zjednoczonych funkcja agenta turystycznego jest kluczowa w sprzedaży ofert turystycznych. To osobiści doradcy, którzy sprzedają oferty tour operatorów działając lokalnie i korzystając z personalnych relacji wypracowanych z klientami, co w kraju tak rozległym jak USA ma ogromne znaczenie. Poza sprzedażą gotowych pakietów agenci podróży tworzą programy dostosowane do indywidualnych oczekiwań klientów, kupując usługi z różnych źródeł i w ten sposób komponując program zwiedzania.  Mimo dużej popularności wyszukiwarek połączeń lotniczych i portali rezerwacyjnych, Amerykanie wciąż chętnie korzystają z usług agentów podróży, ceniąc sobie kompleksową obsługę i wsparcie w czasie całego wyjazdu.

Tegoroczne forum w Poznaniu będzie pierwszą europejską edycją w portfolio organizatora – Travel Show Marketing Group (TravelSMG). W wydarzeniu wezmą udział  wyselekcjonowani agenci podróży z Ameryki Północnej, wyspecjalizowani w sprzedaży ofert do Europy. Będzie to dla nich okazja do poznania nowych, interesujących miejsc i produktów turystycznych, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Uczestnicy forum wezmą również udział w podróżach studyjnych na terenie Polski, dzięki czemu jeszcze lepiej zapoznają się z ofertą turystyczną naszego kraju.

 

 

Do góry