en
en

POT pogłębia współpracę z największym ukraińskim biurem podróży

Przedstawiciele kijowskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej odbyli dwustronne spotkanie z agentami największego na Ukrainie biura podróży JoinUp.  

Ukraina 2.JPG

Spotkania w  formule tea-time w siedzibie JoinUp mają charakter cykliczny. Zapraszani są na nie przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych z krajów o najwyższym wskaźniku sprzedaży ofert wypoczynkowych na Ukrainie. Agenci podróży, którzy na co dzień świadczą klientom usługi, zapoznają się podczas dwustronnych spotkań z najnowszymi, najciekawszymi, polecanymi produktami  turystyki wyjazdowej.

Kierownictwo ukraińskiego operatora zdecydowało o zaproszeniu kijowskiego ośrodka POT do prezentacji polskiej oferty z kilku powodów.  Jednym z nich są oczekiwania klientów większej liczby zróżnicowanych ofert wyjazdów do naszego kraju i rosnące przychody z ich sprzedaży. W ubiegłym roku klienci JoinUp wyjeżdżający do Polski powiększyli przychody touroperatora o blisko 300 tys. euro. Ten pozytywny trend umacnia się między innymi dzięki ułatwieniom komunikacyjnym. Poszerza się siatka połączeń lotniczych, kolejowych i autokarowych, wzrasta standard podróży.

W prezentacji przygotowanej wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną i JoinUp zarekomendowano agentom podróży przede wszystkim najpopularniejsze polskie miasta z ich atrakcjami. Zainteresowanie wzbudziły informacje o proponowanych formach turystyki aktywnej, wypoczynku nad morzem i warunkach pobytu w kurortach popularnych w sezonie zimowym. Ostatnim punktem spotkania był podsumowujący je konkurs z wiedzy o turystycznych walorach Polski. Pracownicy agencji, którzy wyróżnili się wysokim stopniem zaawansowania w przyswojeniu wiedzy, otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów. 

Do tegorocznego planu współpracy pomiędzy JoinUp i kijowskim ośrodkiem POT wprowadzono po spotkaniu kolejne punkty. Ustalone zostały daty prezentacji dla agentów podróży w mieście Dniepr, a także termin jesiennej podróży studyjnej dla około 20 agentów JoinUp w Beskidy. Ze względu na rosnący potencjał narciarski tego regionu i zmodernizowaną bazę techniczną, touroperator rozważa możliwość wysyłania w ten rejon większych grup turystów korzystając z czarterowego połączenia lotniczego Kijowa z Popradem. W tym roku  korporacja powiększyła swoje zdolności logistyczne dzięki uruchomieniu własnej firmy lotniczej SkyUp, która w opinii specjalistów rynku przewozów pasażerskich ma dobre perspektywy rozwojowe. Dalszemu pogłębieniu  współpracy JoinUp z ośrodkiem POT będzie służyła prezentacja oferty polskiej turystyki na stoisku operatora podczas najbliższych, jesiennych targów UITM w Kijowie.

Do góry