en
en

POT partnerem noworocznego spotkania dla branży belgijskiej

Polska, jej oferta atrakcji turystycznych i gastronomia były motywem przewodnim spotkania inaugurującego nowy rok organizowanego tradycyjnie w styczniu przez stowarzyszenie belgijskich touroperatorów ABTO.

abto.jpg

Wydarzenie jest okazją do podsumowania i analizy rozwoju turystyki w Belgii w minionym roku, przedstawienia planów ABTO na nadchodzący rok oraz prezentacji ciekawej destynacji. W tym roku bohaterem „New Years Cocktail” była właśnie Polska, którą przedstawiono pod kątem zróżnicowanej oferty city trip. Drugim tematem był Kraków z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Odznaczenie to ma szczególne znaczenie dla turystów belgijskich, ceniących sobie dziedzictwo gastronomiczne odwiedzanych miejsc.

Goście mieli okazję skosztować typowych polskich potraw i napojów, co spotkało się z dużym uznaniem i podziwem większości zaproszonych. Chwalono zróżnicowanie i niespodziewaną wykwintność i różnorodność polskich dań.

Na zakończenie zorganizowana została loteria, w której nagrodą był jeden z prezentowanych wcześniej programów city trip. Zwycięzca, dyrektor biura podróży organizującego rejsy, m.in. po Morzu Bałtyckim wybrał Kraków, miasto dotąd mu nieznane. Nagrodę ufunduje POT we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz liniami lotniczymi Brussels Airlines, które także były partnerem projektu spotkania i proponują swoim klientom połączenia do Warszawy i do Krakowa.

W uroczystości uczestniczyło 130 Belgów reprezentujących kadrę zarządzającą biur podróży, tour operatorów, linii lotniczych i przedsiębiorstw związanych z turystyką. Wieczór uświetnił swoją obecnością Ambasador RP Artur Orzechowski, a relacje z przebiegu spotkania zamieściły wszystkie media branżowe, w tym największe wydawnictwo rynku Travel Magazine.  

Do góry