en
en

POT na warsztatach polskiej i rosyjskiej branży w Kaliningradzie

Przyjazdy turystyczne z Kaliningradu do Polski cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w dorocznym spotkaniu przedstawicieli branży turystycznej z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego.

kaliningrad.jpg

Początek roku to czas, w którym organizowane jest tradycyjne spotkanie firm turystycznych z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Przedsiębiorcy z naszego kraju mają dzięki niemu możliwość zaprezentowania ofert turystycznych na zbliżający się sezon letni.

W spotkaniu warsztatowym, które odbyło się 20 lutego w hotelu Kaiserhof w Kaliningradzie, wzięło udział 19 przedstawicieli z Polski, w tym Elbląski Klaster Turystyczny, Hotel Arbiter, Pałac Mortęgi Hotel & Spa, Hotel St. Bruno, Hotel 77*** Spa, Hotel ARA, Arka Medical Spa , Natura Mazur Resort & Conference, Copernicus Toruń Hotel, Hotel Elbląg, a także biura turystyczne Grajan Tour, Holidays Wiesław Niechwiedowicz, Glob, Marali Zbigniew Modrzejewski, Mazur - Tourist Leszek Korejwo , Termy Warmińskie i przedstawiciele regionu Warmii i Mazur.

W rozmowach dwustronnych uczestniczyło blisko 65 firm turystycznych z Kaliningradu i obwodu kaliningradzkiego zainteresowanych współpracą z Polską. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu Polska cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kaliningradu, głownie w obszarze krótkich wyjazdów wypoczynkowych w połączeniu z zakupami.

W uroczystości otwarcia warsztatów wzięła udział Anna Nowakowska - Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, a także Jolanta Piotrowska - wicemarszałek województwa warmińsko- mazurskiego. Podkreślały one podczas spotkania wagę wzajemnych stosunków polsko-rosyjskich, w tym ze szczególnym uwzględnieniem obszaru turystyki.

Do góry