en
en
Kontakt

POT na Trail & Hike Event

W maju Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział w organizowanym po raz pierwszy dwudniowym wydarzeniu plenerowym Trail & Hike Event. Jego celem była promocja oferty turystyki aktywnej wśród przedstawicieli wyspecjalizowanej grupy odbiorców – miłośników wędrówek górskich i wspinaczki.

Event odbył się na skraju holenderskiej miejscowości Doorn, położonej na terenach leśnych Parku Narodowego Utrechtse Heuvelrug. Stoiska wystawców ustawione zostały w parku otaczającym urokliwy pałacyk Landhoed Zonheuvel, wokół wiekowych drzew i zieleni.

Organizatorzy wydarzenia, Królewskie Holenderskie Stowarzyszenie Turystyki Górskiej NKBV oraz organizacja Trail Running zorganizowali event w taki sposób, aby łączył w sobie targi i warsztaty o najciekawszych europejskich szlakach wędrownych z możliwością zakupu najlepszej jakości sprzętu specjalistycznego do uprawiania turystyki górskiej i wędrownej.

Uczestnicy chętnie brali udział w odczytach i prezentacjach zorganizowanych w pałacu Zonheuvel, ale także pod gołym niebem, w leśnym amfiteatrze, co podkreślało tematykę wykładów nastawionych na wypoczynek w przyrodzie i aktywność fizyczną.

Ofertę turystyki górskiej prezentowały popularne pod tym względem kraje: Austria i Szwajcaria. Stoisko Polski spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem zwiedzających, którzy z dużym zainteresowaniem pytali o możliwości wędrowne w polskich górach. Większość Holendrów uprawiających turystykę górską jest bardzo aktywna, co powoduje, że nieustannie poszukują nowych tras i szlaków. Polska będąca destynacją mniej rozpoznawalną w tym zakresie, była dla nich dużym i pozytywnym zaskoczeniem. Na stoisku ZOPOT prezentowano szeroką ofertę długodystansowych górskich szlaków wędrownych, takich jak Główny Szlak Sudecki czy Główny Szlak Beskidzki. Dla osób preferujących krótsze trasy ciekawą propozycją był Szlak Orlich Gniazd oraz liczne szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym.

W ciągu dwóch dni Trail and Hike Event posiadłość Landhoed Zonheuvel odwiedziło ponad 2,5 tysiąca osób.

 

Do góry