en
en

POT na targach w Ottawie

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w targach The Travel and Vacation Show w Ottawie, 17-18 marca, uważanych za jedną z największych imprez turystycznych i rekreacyjnych organizowanych w Kanadzie.

Ottawa.jpg

Podczas The Travel and Vacation Show około 200 biur podróży i firm związanych z branżą turystyczną z wielu krajów, prezentowało oferty podróży zagranicznych i wyjazdów weekendowych. Propozycje obejmowały między innymi całościowe pakiety wyprofilowane według współcześnie modnych form wypoczynku w tym poznawanie rejonów cennych przyrodniczo i turystykę medyczną, zakwaterowanie w hotelach, wypożyczalnie samochodów, przyczep kempingowych i sprzętu turystycznego. Targi odwiedziło około 18 tys. zwiedzających, dla których oprócz tradycyjnych ofert sprzedażowych wystawcy przygotowali atrakcje dające przedsmak przygód wakacyjnych, quizy z nagrodami czy przejażdżki nowymi modelami  segwayów.

W przygotowaniu stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej wsparciem i współpracą służyli pracownicy polskiej ambasady, honorowym gościem był ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki. Targowi goście odwiedzający stoisko POT najczęściej interesowali się częścią ofert związanych z zwiedzaniem polskich miast, programem kulturalnym oraz możliwościami uprawiania turystyki aktywnej, niezwykle popularnej formy wypoczynku wśród Kanadyjczyków.  Wiele pytań do zespołu obsługującego stoisko POT, kierowali rodacy mieszkający za oceanem. Miasta i regiony, które planują odwiedzić to Gdańsk, Warszawa, Kraków, tereny wypoczynkowe Warmii i Mazur, miejscowości Małopolski w tym Wieliczka, Zakopane i muzeum niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.  Południowym regionem Polski interesowały się glównie osoby  badające dzieje przodków lub czujące rodzinną więź z tą częścią naszego kraju. W większości, odwiedzający polskie stoisko posiadali podstawową wiedzę na temat Polski, zdobytą w czasie wcześniejszych podróży lub dzięki kontaktom z polskimi sąsiadami czy polskimi kolegami z pracy.  Jak zwykle w obszarze zainteresowań pozostawały konkretne kwestie praktyczne na przykład dotyczące połączeń lotniczych pomiędzy Kanadą i Polską oraz stanu komunikacji po przylocie, w tym transportu kolejowego. Duża grupa osób odwiedzających stoisko POT, deklarowała chęć przyjazdu Polski w najbliższym czasie.  

 

Do góry