en
en

POT na targach The Travel and Vacation Show w Ottawie

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w targach The Travel and Vacation Show w Ottawie. Wydarzenie należy do największych imprez turystycznych w Kanadzie.

usa-ottawa.jpg

Ottawa to drugie pod względem wielkości miasto w Kanadzie, które zamieszkuje ponad 1,2 miliona osób. Targi The Travel and Vacation Show co roku odwiedza blisko 20 tysięcy gości, którzy mają okazję zapoznać się z ofertą ponad 200 wystawców – w tym biur podróży i narodowych organizacji turystycznych. W przygotowaniu stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej wsparciem służyli pracownicy polskiej ambasady, a honorowymi gośćmi byli konsulowie Zbigniew Chmura i Paweł Wołkowski.

Goście odwiedzający stoisko POT najczęściej interesowali się ofertą polskich miast, polskimi zabytkami z listy światowego dziedzictwa UNESCO, wydarzeniami kulturalnymi i ofertą SPA. Częstym tematem rozmów była też możliwość uprawiania turystyki aktywnej, popularnej formy wypoczynku wśród Kanadyjczyków. Jak zawsze entuzjastyczne reakcje budziła polska kuchnia, której przedsmak odwiedzający poznali dzięki degustacji pączków.

Promocja Polski na targach turystycznych w Kanadzie wyraźnie przekłada się na zainteresowanie naszym krajem wśród Kanadyjczyków. Duża grupa osób odwiedzających stoisko POT deklarowała chęć przyjazdu Polski w najbliższym czasie.  W 2018 roku rynek kanadyjski odnotował znaczny wzrost pod względem liczby przyjazdów do Polski w stosunku do poprzedniego roku (25% wg danych GUS).

Do góry