en
en

POT na targach MAHANA w Lyonie

Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział w targach MAHANA w Lyonie, które odbyły się w dniach od 8 do 10 marca. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja z miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego.

mahana.jpg

Polskie stoisko, przygotowane przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu prezentowało walory i atrakcje Małopolski. Region ten jest partnerski dla francuskiego Rhônes Alpes, a Kraków jest dla mieszkańców Lyonu ważnym kierunkiem podróży. Regiony połączone są nie tylko stałą linią lotniczą, ale także silnymi związkami gospodarczymi i wymianą kulturalną. Lyon to także stolica światowej gastronomii, w której działał najsłynniejszy kreator smaków Paul Bocuse, z którego instytutem Polska Organizacja Turystyczna współpracowała niejednokrotnie.

Kraków otrzymał tytuł europejskiej stolicy gastronomii 2019, stąd naturalne zainteresowanie mieszkańców Rhônes Alpes tym kierunkiem. Nie zabrakło więc i małopolskich przysmaków, co było znakomitym pretekstem do odwiedzin naszego stoiska. W targach wziął też udział, jako partner Polskiej Organizacji Turystycznej nasz narodowy przewoźnik PLL LOT. Szacuje się wstępnie, że targi odwiedziło w ciągu tych trzech dni ponad 25 000 osób.

Do góry