en
en

POT na targach Fiets & Wandelbeurs w Utrechcie

Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział w największych w Holandii targach turystyki rowerowej i pieszej Fiets & Wandelbeurs w Utrechcie. Wydarzenie każdego roku cieszy się wielką popularnością osób zainteresowanych turystyką aktywną. W tym roku targi odwiedziło ponad 40 tys. osób.

Utrecht — kop..jpg

Tragi Fiets & Wandelbeurs w Utrechcie każdego roku cieszą się popularnością i przyciągają wielu uczestników. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się połączyć targi Fiets & Wandelbeurs z Bikemotion Benelux, czyli targami producentów rowerów i akcesoriów rowerowych. Jak wynika z oficjalnych statystyk, targi w Utrechcie odwiedziło ponad 40 tys. osób.

W tym roku na polskim stoisku przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną promowano Szlak Rowerowy Green Velo, reprezentowany przez regiony: warmińsko-mazurski, podlaski, lubelski, świętokrzyski oraz podkarpacki. Na stoisku obecni byli także przedstawiciele Regionu Łódzkiego, reprezentowanego przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli.

Green Velo uczestniczyło w targach w Utrechcie po raz drugi. Należy dodać, że szlak został nominowany do prestiżowego tytułu “Rowerowej Trasy Roku” i znalazł się wśród czterech finalistów. Oprócz tradycyjnego stoiska informacyjnego, nie zabrakło także innych atrakcji. Obok polskiego stoiska ustawiono nowoczesną Kapsułę 5D, w której zwiedzający oglądali filmy promujące Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Podobnie jak w ubiegłym roku, do odwiedzania polskiego stoiska zachęcał Krystian Herba, pięciokrotny rekordzista Guinnessa w trialu rowerowym. Jego występy cieszyły się szczególną popularnością i były zdecydowanie jedną z największych atrakcji na targach.

W pierwszym dniu imprezy odbyła się także specjalna prezentacja trasy Green Velo. Złożyły się na nią najważniejsze dane przedstawione przez reprezentantów Szlaku, a także osobista relacja z pobytu na odcinku lubelskim. Dopełnieniem prezentacji był krótki quiz z atrakcyjnymi nagrodami.

Warto podkreślić, że promowane na targach szlaki i regiony cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Oprócz tego, padało wiele pytań o turystykę aktywną w regionie zachodniopomorskim, a także na Pomorzu, w Małopolsce oraz na Dolnym Śląsku.

Targi Fiets & Wandelbeurs w połączeniu z Bikemotion Benelux to nie tylko promocja tras i atrakcji turystycznych. Jest to także szansa na zaprezentowanie oferty sprzętu turystycznego, rowerów i akcesoriów oraz zdrowej żywności czy odzieży sportowej. Kolejna odsłona targów w dniach 1-3 marca 2019 roku.

Do góry