en
en

POT na Światowym Salonie Turystyki w Paryżu

W Paryżu zakończył się  Światowy Salon Turystyki – Salon Mondial du Tourisme, największe we Francji targi turystyczne.

SMT Paris 2 — kopia.jpg

W tym roku targi odwiedziło 106 tysięcy osób poszukujących ofert na spędzenie aktywnych wakacji. Przewodnią tematyką tegorocznej edycji Światowego Salonu Turystyki był wypoczynek na łonie natury.

Na stoisku informacyjnym zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną gościli wystawcy z Krakowa i Małopolskiej Organizacji Turystycznej, PLL LOT oraz  stowarzyszeni w “La Pologne à vélo”.

Zgodnie przyjętą w tym roku konwencją wystawienniczą, POT promowała szeroką ofertę turystyki rowerowej w Polsce.

- Zaprosiliśmy na nasze stoisko przedstawicieli Europejskiego Zrzeszenia Turystyki Rowerowej (Union Europenne de Cyclotourisme UECT), którzy będą organizatorami w lipcu tego roku,  XIV Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej. Odbędzie się on w Polsce, w Staszowie - mówi dyrektor paryskiego ośrodka POT  Tomasz Rudomino, podkreślając, że wydarzenie to interesuje turystów francuskich i skłoni wielu z nich do uprawiania tej formy aktywności korzystając z polskiej oferty.  

Jak podkreśla dyrektor Rudomino, Francuzi coraz częściej pytają o możliwości spędzania czasu w Polsce na obszarach wiejskich, szukają tras rowerowych, kempingów. Do tej pory byli zainteresowani wyłącznie turystyką w mieście. Teraz to się zmienia,

Znacząca frekwencja gości targowych podczas prezentacji ekspertów  z  La Pologne à velo, którzy przedstawili podczas Forum Salonu prezentację multimedialną o różnych formach zwiedzania Polski na rowerach – potwierdza rosnące zainteresowanie francuskich cyklistów możliwościami turystyki rowerowej w naszym kraju.

Do góry