en
en

POT na Kongresie 60 milionów w Buffalo

W Buffalo w stanie Nowy Jork odbył się Kongres 60 milionów, jedno z największych wydarzeń polonijnych w USA. Polską Organizację Turystyczną reprezentowała dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Nowym Jorku Magdalena Żelazowska.

buffalo.jpg

Kongres 60 milionów - Globalny Zjazd Polonii odbywa się w różnych krajach, a jego celem jest integracja polskich środowisk biznesowych na całym świecie. Nazwa Kongresu nawiązuje do łącznej liczby Polaków mieszkających w Polsce oraz poza jej granicami i podkreśla, jak duży stanowi to łączny potencjał. Kongres w Buffalo stanowił okazję do networkingu oraz dyskusji nad wzmocnieniem współpracy polsko-amerykańskiej na wielu polach, w tym biznesu i turystyki. W trakcie panelu pt. „Strengthening Polonia. Networking, Media/Social Media” wzięli udział m.in. Magdalena Żelazowska z POT, Anna Walczowska z LOT oraz Konsul Generalny z Nowego Jorku Maciej Golubiewski, którzy wraz z innymi prelegentami dyskutowali na temat zwiększania świadomości potencjału turystycznego i biznesowego Polski wśród Amerykanów, nie tylko tych polskiego pochodzenia. W czasie kongresu wiele uwagi poświęcono polskiej ofercie z zakresu turystyki medycznej, która ze względu na wysoki poziom usług i konkurencyjne ceny cieszy się w Stanach Zjednoczonych rosnącym powodzeniem.

Tegoroczny kongres zbiegł się z obchodami stulecia stosunków dyplomatycznych między Polską a USA. Z tej okazji wodospad Niagara oświetlono na kolor biały i czerwony. 21 lipca ulicami pobliskiego miasta Cheektowaga przeszła Parada Pułaskiego. Buffalo i okolice należą do największych skupisk Polonii w Stanach Zjednoczonych, w Cheektowaga aż 40 proc. mieszkańców ma polskie pochodzenie, znajdują się tu liczne polskie szkoły, instytucje i przedsiębiorstwa.

Do góry