en
en
Kontakt

POT na IV posiedzeniu polsko-saudyjskiej Komisji Wspólnej w Rijadzie

W dniach 10-13 czerwca polska delegacja składająca się z przedstawicieli polskich ministerstw spotkała się w ramach polsko-saudyjskiej Komisji Wspólnej w Rijadzie. Sektor turystyczny reprezentowali wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki oraz dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Krzysztof Steiman.

rijad_komisjawspolna.jpeg

Posiedzenie pod egidą Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozpoczęło się od wystąpienia ministra Pawła Jabłońskiego. Po miesiącach intensywnych konsultacji Polska i Arabia Saudyjska podpisały protokół, który jeszcze bardziej wzmocni relacje pomiędzy oboma państwami.

Wynikiem spotkania było także parafowanie przez wiceprezesa POT Marcina Różyckiego porozumienia o współpracy w zakresie turystyki. Obok tej ważnej dziedziny rodzimej gospodarki Polska będzie współpracować z Królestwem Arabii Saudyjskiej w zakresie energetyki, eksportu żywności, przemysłu obronnego, infrastruktury, ochrony środowiska, technologii cyfrowych, sektora bankowego i finansowego, ochrony zdrowia, edukacji, sportu, wymiany doświadczeń administracji publicznej, w tym podatkowej.

Polska Organizacja Turystyczna od lat prowadzi działania promocyjne na terenie krajów Zatoki Perskiej prowadząc liczne kampanie oraz prezentując na targach Polskie Stoisko Narodowe, w takich krajach jak Arabia Saudyjska, Katar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Szczególnym obszarem zainteresowania gości z tych państw cieszy się turystyka zdrowotna.

Do góry