en
en

POT na 11. Forum Turystycznym „Partnerstwo w Turystyce” w Charkowie

W niedzielę w Charkowie zakończyło się jedenaste już Forum Turystyczne „Partnerstwo w Turystyce”. Polska Organizacja Turystyczna bierze w nim udział od pierwszej edycji.

forum-charkow.jpg

Model spotkania ewoluował na przestrzeni lat, zawsze jednak było ono płaszczyzną wymiany doświadczeń, promocji osiągnięć i walorów turystycznych miast partnerskich Charkowa. Ponieważ to ukraińskie miasto jest bardzo aktywne w zakresie stosunków międzynarodowych, rokrocznie na spotkanie przyjeżdżają goście z całego świata - od Chin przez Turcję, Grecję, Słowację, Izrael po Gruzję. Nie brakuje też gości z Polski, w spotkaniach regularnie biorą udział przedstawiciele Warszawy, Częstochowy i Lublina.

W tym roku Konsulat Generalny RP w Charkowie przygotował szczególną niespodziankę. Przy wejściu do sali konferencyjnej zawisła wystawa fotogramów poświęcona 450 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Obradom towarzyszyły także stoiska informacyjne.

Przedstawiciele charkowskiego Konsulatu oraz Zagranicznego Ośrodka POT w Kijowie wzięli udział w panelu pod nazwą Smart Tourism. Konsul Jan Zdanowski i dyrektor Centrum Badań i Promocji Spuścizny Polskiej na Słobożańszczyźnie dr Serhij Sieriakow przedstawili aplikację mobilną "Polski Charków". Aplikacja ukazująca polskie ślady w Charkowie została dofinansowana ze środków MSZ RP i umożliwia turystom odwiedzającym miasto podążanie szlakiem jego polskiej historii i mieszkańców. Dyrektor ZOPOT Kijów Włodzimierz Szczurek zaprezentował zaś aplikację firmy Acora Events z Łodzi pod nazwą TamTu, która pozwala w ciekawy i niekonwencjonalny sposób poznawać już 12 polskich miast.

Charków posiada obecnie połączenia lotnicze z Warszawą, Gdańskiem i Poznaniem, w najbliższym czasie samoloty polecą także do Krakowa i Katowic.

Do góry