en
en
Kontakt

POT i UJK w Kielcach wspólnie na rzecz prac badawczo-rozwojowych i promocji turystyki

W środę 22 grudnia podpisane zostało porozumienie o współpracy między Polską Organizacją Turystyczną a Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. W spotkaniu w formie online uczestniczyli prezes POT Rafał Szlachta, wiceprezes Marcin Różycki oraz rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek i prorektor prof. dr hab. Jarosław Karpacz. 

Rafał Szlachta i Marcin Różycki

Celem porozumienia jest rozwój, promocja i podnoszenie jakości doskonalenia kwalifikacji zawodowych kadr dla potrzeb turystyki oraz współpraca i integracja środowiska naukowego i dydaktycznego Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Jako Polska Organizacja Turystyczna dążymy do ciągłego doskonalenia. Szukamy miejsc, z których możemy czerpać ekspercką i akademicką wiedzę, a takim niewątpliwie jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, dlatego bardzo cieszę się, iż możemy połączyć siły dla dobra polskiej turystyki – przyznał prezes POT Rafał Szlachta.

Strony porozumienia będą współpracować w zakresie inicjowania prac badawczo-rozwojowych, opracowywania ekspertyz, realizacji wydawnictw, konferencji, kampanii, seminariów, szkoleń oraz spotkań informacyjnych.

– Długoletnia współpraca zarówno z rektorem profesorem Stanisławem Głuszkiem jak i prorektorem profesorem Jarosławem Karpaczem miała wpływ na rekomendację podjęcia współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. Dorobek akademicki i fachowa wiedza uczelni stanowi gwarancję powodzenia założeń. Szczególnie zależy nam na owocnych pracach nad badaniami. Mamy już wstępny plan i liczę, że jak najszybciej przejdziemy do jego realizacji dodał wiceprezes POT Marcin Różycki.

Podpisane porozumienie ułatwi promowanie lokalnych imprez promujących turystykę regionalną, inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych czy popularyzację kultury i tradycji Regionu Świętokrzyskiego. Ponadto, POT będzie wspierać merytorycznie działania z zakresu rekreacji, sportu, ochrony przyrody, środowiska, oświaty, nauki, ochrony zdrowia, kultury i sztuki oraz analizy trendów w światowej turystyce we współpracy z międzynarodowymi organizacjami działającymi w branży turystycznej czy pomocy w nawiązywaniu współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi w kraju i na świecie.

– Opracowaliśmy już pewien zarys naszych działań i wierzę, że z czasem będzie się on poszerzał. Efekty będą użyteczne nie tylko dla nas jako sygnatariuszy porozumienia, ale i szeregu podmiotów, a nawet społeczeństwa – podsumował prorektor prof. dr hab. Jarosław Karpacz.

Do góry