en
en

POT i PLL LOT wspólnie promują się w Luksemburgu

Od dwóch lat zacieśnia się współpraca Zagranicznego Ośrodka POT w Brukseli z Polskimi Liniami LOT dotycząca działań promocyjnych prowadzonych na terenie Wielkiego Księstwa Luksemburga. A to za sprawą wznowienia, po kilkuletniej przerwie bezpośrednich połączeń lotniczych z Luksemburga do Warszawy.

Te loty to wspaniała okazja do zintensyfikowania promocji Polski w kraju, który słynie z wysokich zarobków i dużej częstotliwości podróży swoich obywateli. Bezpośredniu po wprowadzeniu lotów do Warszawy, w 2016 roku ZOPOT w Brukseli zorganizował we współpracy z polskim przewoźnikiem dwie podróże prasowe dla luksemburskich dziennikarzy, w tym dla potentata tamtejszych mediów– dziennika Luksemburger Wort docierającego do ponad połowy domostw w księstwie.

ZOPOT wsparł też uroczyste otwarcie połączeń, zorganizowane wspólnie z Lux Airport. Kolejnym wspólym działaniem jest obecność na jedynych w Luksemburgu międzynarodowych targach turystycznych Vakantz, gdzie od dwóch lat ZOPOT i LOT wspólnie dzierżawią stand.

Vakantz to najważniejsze zgromadzenie branży z Luksemburga a także największe wydarzenie turystyczne dla szerokiej publiczności. Dla ZOPOT udział w targach to okazja aby przybliżyć Polskę i jej produkty turystyczne. Współpraca z LOT ma w tym wypadku szczególne znaczenie jako że city trip do Warszawy może stanowić idealną propozycję na pierwsze wakacje w Polsce i świetną referencję dla tych, którzy Polski nie znają. Targi Vakantz odwiedziło w tym roku 20 tysięcy osób.

Do góry