en
en

POT i PLL LOT promują polską turystykę w Singapurze

Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła branży z Singapuru ofertę turystyczną naszego kraju. W spotkaniu zorganizowanym w ramach Rejsu Niepodległości uczestniczyły również Polskie Linie Lotnicze LOT.

rejs_singapur.jpg

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Polskimi Liniami Lot uczestniczyła w spotkaniu z branżą turystyczną z Singapuru. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwającego od maja Rejsu Niepodległości i odbyło się 10 października na pokładzie „Daru Młodzieży”, który w tym czasie cumował w porcie w Singapurze. Żaglowiec przywitał minister Marek Gróbarczyk z delegacją i Ambasador Magdalena Bogdziewicz.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 45 osób z 34 firm z branży turystycznej Singapuru. Przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przedstawili w jego trakcie m.in. informacje dotyczące ruchu turystycznego do Polski w 2017 roku oraz zapoznali zebranych z planami działań marketingowych POT na lata 2018-2019, skierowanymi na rynek singapurski.

Polska Organizacja Turystyczna jest partnerem Rejsu Niepodległości żaglowca "Dar Młodzieży". Bierze w nim udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie oraz przedstawiciele z wybranych krajów świata, do portów których zawija polski żaglowiec.

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem jest upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju, w tym o polskich atrakcjach turystycznych. Załoga żaglowca została m.in. wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promujące Polskę jako miejsce atrakcyjne turystycznie. 

- Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to – poza wielkim narodowym świętem – również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych. Jako Polska Organizacja Turystyczna realizujemy wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Promujemy polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawija na swojej trasie Dar Młodzieży - mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości, jest również twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. "Dar Młodzieży" wypłynął z Gdyni z Iskrą Bożego Miłosierdzia - symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży.

Do góry