en
en
Kontakt

POT i Małopolska na Europa Rally 2022 we Włoszech

Na początku czerwca we włoskim Larino odbył się zlot kamperów Europa Rally 2022. Podczas wydarzenia Polska Organizacja Turystyczna razem z Małopolską Organizacją Turystyczną promowała polskie atrakcje turystyczne oraz województwo Małopolskie. Region ten już za rok będzie organizatorem jubileuszowego 60. zlotu Europa Rally.

Europa Rally 2022 w Larino

Europa Rally to najstarszego zlot caravaningowy w Europie. Tegoroczna edycja odbyła się od 3 do 5 czerwca w Larino we włoskim regionie Molise. Impreza była doskonałą okazją do promocji turystyki w Polsce, zwłaszcza w województwie małopolskim i zaproszeniem na 60. już Europa Rally 2023 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowiektórego Małopolska w następnym roku właśnie będzie organizatorem. 

Na zlot w Larino Zagraniczny Ośrodek POT w Rzymie i Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowały wiele atrakcji. Uczestnicy mogli podziwiać tradycyjne stroje i muzykę tego regionu, a także zasmakować oscypka i wznieść się balonem z logo Małopolski. Zorganizowany został tez konkurs, podczas którego na dziesięciu szczęśliwców czekały zestawy promocyjne przygotowane przez ZOPOT w Rzymie.

Rok 2023 będzie niezwykle bogaty w wydarzenia campingowe i caravaningowe w Polsce. Poza jubileuszowym, 60. Europa Rally w naszym kraju odbędzie się także Międzynarodowy Zlot Campingu i Caravaningu (F.I.C.C. Rally). Wydarzenie odbędzie się na kempingu nr 74 w Kozienicach, a jego organizatorem jest Polska Federacja Campingu i Caravaningu. 

Do góry