en
en

Pomorze Zachodnie zyska nowych turystów ze Skandynawii

Linie Wizzair uruchomiły długo oczekiwane przez Polonię w Szwecji połączenie lotnicze do Szczecina.

Wizzair.JPG

14 maja wystartował o godzinie 6:55 z podsztokholmskiego lotniska Skavsta pierwszy samolot linii Wizzair do Szczecina. To siódme polskie miasto w siatce lotów do Polski węgierskiego przewoźnika. Lotnisko Skavsta, zlokalizowane około 100 kilometrów na południe od Sztokholmu, jest doskonale skomunikowane ze stolicą kraju. Wygodny transfer pasażerów trwa niespełna półtorej godziny. Ze Skavsty mogą oni wyruszyć w podróż do Warszawy z lądowaniem w porcie na Okęciu, a także do Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, oraz Wrocławia. Dodatkowo Warszawę Modlin obsługuje irlandzki Ryanair. Tak gęsta siatka połączeń sytuuje Polskę na czołowym miejscu wśród 45 destynacji, do których można dotrzeć bezpośrednio ze Skavsty.

IMG_1601 - Kopia.JPG

Połączenie do Szczecina było długo wyczekiwane przez miejscową Polonię. Podejmowano wiele zabiegów w celu przekonania przewoźników do jego uruchomienia. Między innymi ponad 3.5 tys. polskich obywateli, których sprawy zawodowe i życiowe wybory, zmuszają do częstych podróży przez Bałtyk, złożyło podpisy pod stosowną petycją. Dotąd korzystali z połączeń promowych, wybierali loty tranzytowe przez Poznań lub Warszawę bądź loty do Berlina. Dzięki nowemu połączeniu zyskają na skuteczności także działania promocyjne prowadzone przez ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, obejmujące region Pomorza Zachodniego.

Do nowego rozkładu lotów Wizzair wprowadzone zostały dwa rejsy tygodniowo do Szczecina. W poniedziałki i piątki, w godzinach porannych. Wybór dni tygodnia sprzyja ożywieniu ruchu turystów weekendowych, ale też planowaniu dłuższych, dziesięciodniowych  pobytów urlopowych.

Przeprowadzone szacunki popularności nowego połączenia, skłoniły władze lotniska Skavsta do podjęcia rozmów z przewoźnikiem, których celem  jest zwiększenia częstotliwości przelotów na tej trasie.

Do góry