en
en

Polskie stoisko nagrodzone na targach w Pekinie

Nagroda The Most Creative Booth Award przyznana została polskiemu stoisku na targach turystycznych Beijing International Tourism Expo 2018.

pekin - Kopia.JPG

W Pekinie zakończyły się targi turystyczne Beijing International Tourism Expo 2018. Przez trzy dni od 15 do 17 czerwca na polskim stoisku przygotowanym przez pekiński ośrodek POT, prezentowano ofertę dla chińskich turystów. Wiodącą atrakcją były propozycje prezentowane przez przedstawicieli Warszawy i Krakowa. Dwie polskie stolice, administracyjna i historyczna, stanowią najczęstszy cel wycieczek turystów Państwa Środka odwiedzających Polskę. Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych miast w programach podróży do naszego kraju zajmują Gdańsk, Poznań i Wrocław.

Para krakowiaków w tradycyjnych ludowych strojach i ożywiona urodziwa syrenka przyciągały uwagę odwiedzających nieprzerwanie przez trzy targowe dni. Goście opuszczali polskie stoisko z kompletem materiałów informacyjnych w języku mandaryńskim i obowiązkowym zdjęciem na tle fotogramów miast z krakowiakami i herbową warszawską syrenką. Krakowiacy wspierani przez syrenkę odwiedzali także stoiska największych chińskich biur podróży, prowadzących podczas targów sprzedaż swoich programów wyjazdowych. Warszawa obok atrakcji turystycznych promowała własny profil na WeChat, najważniejszej platformie społecznościowej Chin.

Organizatorzy Beijing International Tourism Expo 2018 docenili polską inwencję w przygotowaniu ekspozycji i poprowadzeniu akcji promocyjnej, przyznając nagrodę The Most Creative Booth Award. Obok Polski nagrodę otrzymały także stoiska Thailand Tourism i Okinawa Highland Tourism. 

W ostatnim okresie, między innymi w efekcie intensywnych działań promocyjnych prowadzonych przez Polską Organizacje Turystyczną, wyraźnie wzrosła liczba turystów chińskich przyjeżdżających do naszego kraju. W 2017, w porównaniu do roku ubiegłego,  tempo wzrostu wyniosło 55 proc. Polskę odwiedziło w ciągu dwunastu miesięcy ponad 130 tys. mieszkańców Państwa Środka.

Beijing International Tourism Expo są targami branżowo-konsumenckimi. Liczba wystawców przekracza 2 tys. i 500 hosted buyers. Stoiska zajmują ponad 30 tys. m2. Według oficjalnych danych w tegorocznych targach wzięło udział 12 tys. uczestników reprezentujących branżę turystyczną i 90 tys. zwiedzających i klientów indywidualnych. Jak poinformował organizator targów, łączna wartość sprzedaży dokonanej podczas BITE wyniosła 80 mln juanów to jest około 10,5 mln euro.

Do góry