en
en

Polskie miasta promowane na targach Resemassan w Szwecji

W pierwszych dniach lutego ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie uczestniczył w targach Resemassan w dwóch szwedzkich miastach - Norrkoping i Linkoping. 

rasemassan.JPG

Prezentowane na targach stoisko POT zostało przygotowane we współpracy z miastem Brema oraz z lotniskiem Sztokholm-Skavsta. Pawilon promujący polskie atrakcje turystyczne cieszył się dużym zainteresowaniem, a same targi okazały się sporym sukcesem – w sumie odwiedziło je około 6 tysięcy osób.

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie po raz pierwszy brał udział w tym wydarzeniu. Z uwagi na niewielką odległość od lotniska Skavsta, głównymi elementami promocyjnymi były polskie miasta z bezpośrednim połączeniem lotniczym ze Sztokholmu: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. 

Potencjalni turyści wykazywali zainteresowanie największymi atrakcjami Polski, turystyką aktywną i miejscami zabytkowymi. Dzięki obecności osób z grupy wiekowej 55+ dużym zainteresowaniem cieszyły się także atrakcje dla seniorów oraz oferta SPA. Pomimo bardzo dobrych połączeń lotniczych wielu Szwedów wciąż decyduje się na podróż do Polski samochodem, w związku z czym dużą uwagą cieszyła się oferta campingowa oraz połączenia promowe.

Niemałe zainteresowanie wzbudził również konkurs zorganizowany wspólnie z lotniskiem Skavsta i miastem Brema, w którym jedną z głównych nagród był pobyt w hotelu DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław dla dwóch osób.

 

Do góry