en
en

Polska z zachwytem przyjęta na China International Import Expo w Szanghaju

Polska Organizacja Turystyczna wzięła udział w pierwszej edycji targów China International Import Expo, zorganizowanych w Szanghaju we współpracy z PAIH. Razem z Polską Organizacją Turystyczną z Polski przyjechały trzy regionalne organizacje turystyczne: podkarpacka, śląska oraz pomorska.

chiny_targi.jpg

W odbywającej się od 5 do 11 listopada imprezie uczestniczyło także prawie 80 polskich przedsiębiorców, pragnących zainteresować swoimi produktami chińskich partnerów.
Odwiedzający Polskie Stoisko Narodowe mogli posłuchać koncertów chopinowskich, pozyskać informację na temat oferty turystycznej Polski, zapoznać się z wybranymi produktami przedsiębiorców biorących udział w tragach, spróbować polskiego piwa czy zrobić sobie zdjęcie z hostessami w polskich strojach ludowych.

Wielki zachwyt wzbudził również stół zdobiony kamieniami bursztynu i płatkami złota. Bursztyn już od czasów starożytnych darzony jest w Państwie Środka wyjątkowym szacunkiem – wierzono, że tygrysy po śmierci zamieniają się w bursztyn, skąd kamień bierze swoją wyjątkową barwę.

Tegoroczne targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Oficjalnie mówi się, że wzięło w nich udział ponad milion odwiedzających. Wśród nich znaleźli się także najważniejsi oficjele, m.in. prezydent Chin – Xi Jinping, czy uprzednia Wicepremier Chin, Pani Liu Yandong, która zatrzymała się na naszym stoisku, by wspomnieć o swojej ostatniej wizycie w Polsce i przyjrzeć się wystawionym produktom.

Do góry