en
en
Kontakt

Polska z tytułem Best International Destination on a Budget!

Internauci zadecydowali – w głosowaniu 10Best Readers’ Choice 2023 organizowanym przez popularny w Stanach Zjednoczonych portal USA Today Polska zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu 10 najlepszych destynacji na podróże budżetowe.

usatoday_winner.jpg

- Wyróżnienie Polski na tle wielu atrakcyjnych światowych destynacji stanowi niewątpliwy powód do dumy. Goście zagraniczni przyjeżdżający do naszego kraju doceniają nie tylko niezwykłe dziedzictwo, historię, zachwycającą naturę czy polską gościnność, ale także wysoką jakość usług turystycznych w przystępnych cenach - skomentował Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Czytelnicy mieli do wyboru dwadzieścia destynacji, wśród których wysokie miejsce zajmowały między innymi Kostaryka, Sycylia, Chorwacja czy Meksyk. Organizatorzy i eksperci przy selekcji kierunków podróży kierowali się przeciętnym dziennym kosztem pobytu.

- Polska kolejny raz znalazła się w czołówce prestiżowego międzynarodowego rankingu. W ubiegłym roku do naszego kraju przyjechało o 6 procent więcej Amerykanów niż w rekordowym 2019 roku. Niemały wkład w te sukcesy miała działalność Polonii i organizacji polonijnych, których przedstawiciele są naturalnymi ambasadorami naszej Ojczyzny. Wierzę, że wyróżnienia wpłyną pozytywnie na liczbę turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski - przyznaje Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Internauci przez cztery tygodnie mogli oddawać swoje głosy na preferowane kierunki turystyczne. Głosowanie zakończyło się 8 maja, a jego wyniki zostały ogłoszone 11 dni później.

USA Today 10Best to tworzony od lat ranking zawierający rekomendacje wyjątkowych miejsc, hoteli czy gastronomii. Turyści mogą głosować na najlepsze produkty w wielu kategoriach, takich jak najpiękniejsze plaże, jeziora, najlepsze SPA, trasy kajakowe czy raftingowe.

Zobacz całe zestawienie: https://www.10best.com/awards/travel/best-international-destination-on-a-budget-2023/

Do góry