en
en

Polska w roli głównej na Ferien Messe

12 stycznia rozpoczęły się FERIEN MESSE - największe targi turystyczne w Austrii. Po raz pierwszy Polska jest krajem partnerskim tego wydarzenia. Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Dolnego Śląska, Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur oraz miastami Kraków i Warszawa przygotował dla zwiedzających bardzo bogaty i ciekawy program.

Jedną z atrakcji są pokazy akrobacji rowerowej Krystiana Herby, znanego z ustanowienia nowych rekordów Guinessa. Sportowiec wjechał na rowerze na szczyt Willis Tower - wieżowca, który znajduje się w centrum Chicago, w stanie Illinois promując w ten sposób, wspólnie z Zagranicznym Ośrodkiem POT w USA, 1herba ferienturystykę aktywną w Polsce a wcześniej wraz z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Belgii Wschodni Szlak Rowerowy Green wjeżdżając na budynek Atomium w Brukseli.

Na naszym stosiku goście mogą wciąż udział w konkursie i wygrać 5-dniowy pobyt na Mazurach (hotel 4-gwiazdkowy ze śniadaniem) dla 2 osób, który sponsoruje Warmińsko- Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. Wszystkie biorące udział w targach polskie podmioty przygotowały bogatą prezentację. Na targach Ferien Messe Polska pokazana jest jako kraj o bogatej tradycji i kulturze z bardzo mocno rozwiniętym segmentem turystyki miejskiej i kulturowej ale także aktywnej. Szlak rowerowy Green Velo, spływy kajakowe i inne atrakcje turystyki na wodzie, szlak architektury poprzemysłowej na Śląsku są ciekawym uzupełnieniem dotychczas prezentowanych atrakcji turystycznych naszego kraju.

Targi Ferien Messe połączone z prezentacją nowości samochodowych w ramach Auto Salon są największą, odwiedzaną przez 150 tysięcy osób, imprezą wystawienniczą w Austrii. Wszyscy zwiedzający, wchodząc na targi, będą częstowani polskimi jabłkami.

Polska oferta jest w kilku różnych miejscach. W Hali A jest stanowisko dla reprezentantów z Polski, na którym można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych w poszczególnych regionach. Specjalną atrakcją jest „ławeczka chopinowska” z Warszawy. W Hali B prezentowany jest rowerowy szlak Green Velo, Kapsuła z województwa świętokrzyskiego i małopolski camper turystyczny. W przejściu pomiędzy halami można obejrzeć makietę kanału Ostróda Elbląg a przed wejściem do kina targowego wystawę fotografii ze szlaku Green Velo. W kinie, dla zainteresowanych zostały przygotowane zostały specjalne prezentacje multimedialne pt. „Mazury – Kraina 100 jezior” i „Śląsk – od kopalni do kultury".

Ponadto wydarzeniom na targach będą towarzyszyły działania wspierające w mediach. I tak 15 stycznia na antenie Radio Arabella w godzinach od 10:00 do 12:00 będzie wyemitowana audycja Petera Agathakisa „ Rund um die Welt”, w której zaprezentujemy wytypowane, specjalne, atrakcje turystyczne regionów biorących udział w stoisku narodowym na targach.

Na antenie rozgłośni Radio Wien, w czasie trwania targów, wyemitowana będzie audycja poświęcona atrakcjom turystycznym Krakowa. W czasie audycji rozlosowana będzie nagroda w postaci weekendowego wyjazdu do Krakowa dla dwóch osób. Czterogwiazdkowy hotel ze śniadaniem sponsoruje Urząd Miasta , a przejazd pociągiem OBB. Na stronie internetowej Reed Messe – Ferien Messe Wien zamieszczona będzie reklama ZO POT wraz z przekierowaniem do strony internetowej Ośrodka.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej  relacji z polskiego stoiska:

 

 

Do góry