en
en

Polska ponownie na warsztatach dla blogerów Bloggers UTD w Brukseli

Po raz drugi Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w najważniejszym belgijskim spotkaniu blogerów lifestylowych i turystycznych organizowanym przez Sound of C, które tym razem odbyły się w The Hotel w Brukseli.

Warsztaty_Bruksela_2018.jpg

Nieprzypadkowo rokrocznie na miejsce warsztatów wybierane są wyjątkowe miejsca stolicy Belgii. Rok temu odbyły się one w nowoczesno-industrialnym hotelu Bloom. Tym razem był to 27–piętrowy The Hotel z zapierającym dech w piersiach widokiem na Brukselę. Bloggers UTD to impreza, która przyciąga najpopularniejszych blogerów szukających nowych partnerów do współpracy. To osoby, które lubią poznawać miejsca i nie boją się nowych doświadczeń. W tym roku w imprezie uczestniczyło 130 blogerów i 26 destynacji.

Nowością tegorocznej edycji było wręczenie nagród dla najlepszych blogerów w 10 kategoriach takich jak Najlepsza Opowieść Letnia, Zimowa, Opowieść Belgijska i Opowieść Roku. Każda z nich sponsorowana była przez innego partnera. Polska Organizacja Turystyczna przyznała nagrodę w kategorii Najlepsza Opowieść City trip Gerritowi z bloga Gerrit and the City. Dzięki niej, jego kolejną podróżą będzie 3-dniowy pobyt w Krakowie, podczas którego oprócz zwiedzania miasta, bloger weźmie udział w warsztatach kulinarnych. Nagrodę sponsorowała Polska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Kraków.

Podczas godzinnej prezentacji organizowanej dla partnerów, organizator warsztatów i dyrektor Sound of C, Jo Thuys podkreślił specyfikę belgijskiego rynku.   - To nie liczbę followersów, ale jakość publikowanych treści należy brać pod uwagę rozważając współpracę z blogerami. Belgia jest stosunkowo małym rynkiem, gdzie treści publikowane są w trzech językach i nie należy jej porównywać z Francją, czy Wielką Brytanią – mówił.

Polskie stanowisko było oblegane przez  uczestników warsztatów. Najwięcej pytań dotyczyło podróży prasowej do Łodzi i na Pomorze. Wielokrotnie pytano o Warszawę i najnowsze miejsce na mapie turystycznej miasta.

Oprócz Polski, wśród przedstawicieli destynacji, znalazły się m.in. Niemcy, Austria, Republika Dominikańska czy Francja.

 

Do góry