en
en

Polska partnerem czwartej edycji Bloggers UTD w Gandawie

Polska Organizacja Turystyczna już trzeci raz brała udział w największym wydarzeniu networkingowym z udziałem belgijskich blogerów lifestylowych i turystycznych. Tegoroczna edycja  Bloggers UTD odbyła się w Gandawie.

blogerzy-gandawa.jpg

Impreza zorganizowana w lutym przez agencję Sound of C przyciągnęła 120 blogerów i 26 partnerów (DMO, agencji turystycznych czy parków rozrywki). Spotkanie rozpoczął cykl wykładów. O zagadnieniach strategii cyfrowej na rynku turystycznym, roli influencerów w sektorze branży spotkań oraz fałszywych kontach obserwujących w mediach społecznościowych opowiadali Clo Willaerts, Mariska Kesteloo i Dan Anisse. Organizator wydarzenia Jo Thuys przedstawił najważniejsze trendy belgijskiego sektora blogów turystycznych.

Wydarzenie zwieńczyło Travel Blog Awards. Blogerzy walczyli o nagrody w 11 kategoriach, takich jak Najlepsza Opowieść Zimowa, Opowieść Beneluksu i Opowieść Roku. Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli, który aktywnie uczestniczył w wydarzeniu promując polskie atrakcje turystyczne, wręczył nagrodę w kategorii Najlepsza Opowieść Lifestyle. Dzięki niej, Joëlle, autorka bloga Worldwanderista wyruszy w trzydniową podróż do Łodzi. Blogerkę gościć będzie Łódzka Organizacja Turystyczna.

Oprócz Polski, wśród przedstawicieli destynacji, znalazły się Niemcy, Malta, Francja i Austria.

Do góry