en
en

Polska oferta na targach Salone del Camper w Parmie

Salone del Camper to największe targi we Włoszech poświęcone turystyce camperowej i outdoorowej, a także jedne z najważniejszych w Europie. W 2017 roku odbyły się 9-17 września, przyciągając ponad 132.000 uczestników, czyli o 4,3% więcej niż w ubiegłym roku, już uznawanym za rekordowy. Dziś Salone del Camper to drugie co do wielkości i wagi wydarzenie tego typu w Europie.

Zagraniczny Ośrodek POT w Rzymie wziął udział w wydarzeniu w jego ostatni weekend, 15-17 września, przygotowując stoisko informacyjne o Polsce. Barbara Minczewa z ośrodka POT udzielała szczegółowych informacji, rad na temat możliwych tras i atrakcji turystycznych. Turystyka camperowa we Włoszech jest bardzo popularna, a Polska jest coraz popularniejszą destynacją turystyczną dla camperzystów, stąd polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród osób, które już były w Polsce i chciałyby wrócić, jak wśród tych, które dopiero planują wizytę lub szukają inspirującej destynacji.

Wielu turystów słyszało, że Polska jest ciekawym, pięknym, a także bezpiecznym krajem i są zainteresowani dłuższym, przynajmniej dwutygodniowym pobytem. Najczęściej pytali o campingi i praktyczne rozwiązania, miejsca postojowe i o ciekawe trasy. Zwiększa się świadomość Włochów o Polsce i wielu turystów pyta nie tylko o znane miasta historyczne, ale i o parki narodowe czy turystykę na łonie natury – szczególnie popularne są Mazury, wybrzeże Bałtyku i Puszcza Białowieska. Nie brakuje camperzystów zainteresowanych turystyką rowerową, gdyż wielu z nich wozi ze sobą rowery i są zainteresowani ciekawymi trasami i ścieżkami rowerowymi.

Do góry