en
en

Polska oczami zagranicznych studentów Erasmus. Rusza druga edycja konkursu POT na Instagramie

Już we wtorek 26 marca startuje kolejna edycja konkursu internetowego #ErasmusPolandTravel, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Studiujący w Polsce beneficjenci programu Erasmus+ znów mają okazję podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Discover Poland with your mates – ERASMUS”.

erasmus-post_1170x585.jpg

Konkurs fotograficzny odbędzie się na Instagramie, a biorący w nim udział studenci zagraniczni mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy, że opublikują w popularnym serwisie społecznościowym zdjęcie lub wideo z hasztagiem #ErasmusPolandTravel, a następnie wypełnią krótki formularz zgłoszeniowy, który zostanie im przesłany w prywatnej wiadomości. Studenci mogą zgłosić do konkursu nieograniczoną liczbę zdjęć.

Kapituła konkursu wyłoni aż trzynastu laureatów. Nagroda Grand Prix zostanie przyznana za najlepsze wideo. Nagrodzone zostaną też fotografie – po trzy miejsca w każdej z czterech kategorii. Atrakcyjne nagrody to m.in. pobyty w ciekawych miejscach w Polsce, a także turystyczne gadżety.

– Bardzo zależy nam na promowaniu naszego kraju w Europie, wśród młodych ludzi. Dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję konkursu #ErasmusPolandTravel. Studenci zagraniczni są najlepszymi ambasadorami, ponieważ ich rekomendacje są oparte są na bogatych, osobistych doświadczeniach – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Celem konkursu jest promowanie polskiej turystyki, różnorodnych aktywności i zdrowego stylu życia. Podobnie jak w ubiegłym roku, studenci będą mogli zdobyć nagrody w czterech kategoriach: #CitiesOfPoland, #NatureOfPoland, #FoodOfPoland i #ActivitiesInPoland. Mają one zachęcić studentów do odkrywania Polski, korzystania z oferowanych atrakcji oraz upubliczniania relacji ze swoich przygód. Nowością jest to, że w tej edycji Instagramowicze mają okazję pokazać, jak widzą Polskę nie tylko w obiektywie aparatu, lecz także za pomocą kamery wideo.

Do ubiegłej edycji konkursu studenci uczestniczący w programie Erasmus+ zgłosili 590 zdjęć – najwięcej fotografii zrobiły osoby pochodzące z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Chorwacji oraz Turcji. Najczęściej odwiedzanymi przez nich miejscami były takie miasta jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Zakopane. To właśnie tam zostało wykonanych najwięcej fotografii konkursowych.

Druga edycja konkursu #ErasmusPolandTravel startuje 26 marca i potrwa do 21 maja do godz. 12:00.

Partnerem Polskiej Organizacji Turystycznej przy prowadzeniu programu „Discover Poland with your mates – ERASMUS” jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Do góry