en
en

Polska na 10th World Medical Tourism Congress w Los Angeles

W Los Angeles,  od 3 do 5 października odbył się światowy kongres turystyki medycznej 10th World Medical Tourism Congress. Jest to największe światowe wydarzenie w branży, które przyciąga ponad 3 tys. uczestników i wystawców.

W Los Angeles,  od 3 do 5 października odbył się światowy kongres turystyki medycznej 10th World Medical Tourism Congress.

Jest to największe światowe wydarzenie w branży, które przyciąga ponad 3 tys. uczestników i wystawców.  Polska reprezentowana była w ramach stoiska narodowego zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, realizującą projekt promocji krajowych usług prozdrowotnych.

Kongres corocznie przyciąga osoby zainteresowane branżą turystyki medycznej z całego świata min. pośredników medycznych, firmy ubezpieczeniowe, konsultantów, specjalistów z dziedziny marketingu i promocji, lekarzy i szpitale. Polskie przedsiębiorstwa w swojej ofercie zawierały min. chirurgię jednego dnia, ortopedię, leczenie uzależnień, rehabilitację, kardiochirurgię oraz domy spokojnej starości.

Spośród krajów wystawiających się największą obecność zaznaczyły Argentyna, Filipiny i właśnie Polska. Podczas trzeciego dnia konferencji ekspert ds. turystyki medycznej z ramienia POT zaprezentował Polskę w debacie „How to develop and sustain medical tourism destination“. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców.

Do góry