en
en
Kontakt

Polska laureatem TOP10 Destination Promotion Breakthrough Award 2020

Polska została uhonorowana prestiżową nagrodą TOP10 Destination Promotion Breakthrough Award 2020 przyznawaną przez chińską agencję branżową National Tourism. Nasz kraj został wyróżniony za jedne z najciekawszych kampanii promocyjnych.

Laureaci nagrody

W ostatnim dniu marca odbyła się w Chinach gala "Light and Shadow - National Tourism Fashion Awards", w trakcie której Polska została wyróżniona jako jeden z 10 kierunków podróży o najciekawszych kampaniach promocyjnych. To już kolejny raz kiedy nasz kraj otrzymuje nagrodę w trakcie corocznej gali organizowanej przez agencję branżową National Tourism.

- Bardzo nas cieszy, że wysiłki Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku chińskim po raz kolejny zostały docenione przez National Tourism Media Ltd. Pandemia i związane z nią graniczenia w podróżach zmobilizowały nas do jeszcze bardziej kreatywnego podejścia do promocji, elastycznego planowania działań i otwarcia się na korzystanie z nowych technologii – mówi dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Pekinie Zuzanna Gutkowska. – Ta nagroda jest dowodem na to, że nasze starania przyniosły wymierne korzyści. Polska ma bardzo bogatą ofertę turystyczną odpowiadającą potrzebom turystów z Chin, od ciekawej historii, przez unikatowe dziedzictwo kulturalne z Chopinem jako naszym głównym ambasadorem, po turystykę wellbeing, która będzie odgrywała co raz ważniejszą rolę na rynku chińskim. Nasze kampanie pozwalają Chińczykom dowiedzieć się więcej o czekających na nich w Polsce atrakcjach i dodać nasz kraj jako kolejny punkt na mapie swoich podróży – dodaje.

Zuzanna Gutkowska z nagrodą

2020 rok rzeczywiście obfitował w liczne działania naszego Zagranicznego Ośrodka POT w Pekinie na rynku chińskim. Pandemia nie spowolniła naszych starań, by zachwycić Polską jak największą publikę chińską. Wśród kampanii promocyjnych zrealizowanych w 2020 roku można wymienić liczne live streamingi z najpiękniejszych zakątków Polski (w tym również live streaming sprzedażowy z jedną z najbardziej wpływowych influencerek handlu elektronicznego w Chinach – Wei Ya), zrealizowaną we współpracy z Tuniu trzymiesięczną kampanię promującą turystykę chopinowską w Polsce czy bożonarodzeniowe warsztaty kulinarne, w trakcie których w samym sercu Chin udało nam się odtworzyć choć cząstkę świątecznej atmosfery Polski.

Wyróżnienia w kategorii TOP10 Destination Ptomotion Breakthrough Award 2020 oprócz Polski otrzymały: Irlandia, Węgry, Kanada, Holandia, Abu Dhabi, Anglia, Australia, Filadelfia i Ontario.

Do góry