en
en
Kontakt

Polska krajem partnerskim Ferien Messe

Na FERIEN MESSE - największych targach turystycznych w Austrii, Polska wystąpi w charakterze Kraju Partnerskiego, a jako Region Partnerski zaprezentuje się Dolna Austria.

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Dolnego Śląska, Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur oraz miastami Kraków i Warszawa przygotował dla zwiedzających bardzo bogaty i ciekawy program.

12 - 15 stycznia na targach Ferien Messe zaprezentujemy Polskę, jako kraj o bogatej tradycji i kulturze z bardzo mocno rozwiniętym segmentem turystyki miejskiej i kulturowej. Jednak zgodnie ze strategią roku 2017 chcemy pokazać bogatą różnorodność ofert spędzania wolnego czasu na łonie natury. Szlak rowerowy Green Velo, spływy kajakowe i inne atrakcje turystyki na wodzie, szlak architektury poprzemysłowej na Śląsku będą ciekawym uzupełnieniem dotychczas prezentowanych atrakcji turystycznych naszego kraju.

Targi Ferien Messe połączone z prezentacją nowości samochodowych w ramach Auto Salon są największą, odwiedzaną przez 150 tysięcy osób, imprezą wystawienniczą w Austrii. Wszyscy zwiedzający, wchodząc na targi, będą częstowani polskimi jabłkami. Będzie to pierwsza z przygotowanych przez nas atrakcji.

Polska na targach będzie promowana w kilku różnych miejscach. W Hali A będzie stanowisko dla reprezentantów z Polski, na którym będzie można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych w poszczególnych regionach. Specjalną atrakcją będzie „ławeczka chopinowska” z Warszawy. W Hali B prezentować będziemy rowerowy szlak Green Velo, Kapsułę z województwa świętokrzyskiego i małopolski camper turystyczny. W przejściu pomiędzy halami wystawiona będzie makieta kanału Ostróda Elbląg, a przed wejściem do kina targowego zaprezentujemy wystawę fotografii ze szlaku Green Velo.

W kinie, dla zainteresowanych zostały przygotowane specjalne prezentacje multimedialne pt. „Mazury – Kraina 100 jezior” i „Śląsk – od kopalni do kultury” .

Kolejną atrakcją dla publiczności są prezentacje poszczególnych regionów na estradzie targowej. Nasze wystąpienia, łącznie 12 wejść, połączone będą z losowaniem atrakcyjnych nagród.

Dla naszych partnerów i klientów biznesowych przygotowaliśmy poczęstunek prezentujący kuchnię polską, serwowany codziennie na stanowisku gazety turystycznej Traveller. W ramach wieczoru wystawców przygotowaliśmy dla partnerów pokaz barmański na bufecie lodowym.

Kolejną atrakcją jest Wieczór Polski zorganizowany dla zaproszonych gości w Ambasadzie RP w Wiedniu. W programie wieczoru prezentowane będą „Polskie szlaki kulinarne”, pokaz barmański na barze lodowym, występ rowerowy Pana Krystiana Herby i aplikacja „selfie z Chopinem”. W Ambasadzie i na estradzie targowej występować będzie zespół muzyczny Hot D’Jazz Trio z Krakowa.

W poniedziałek 9 stycznia br. odbędzie się w Ambasadzie RP w Wiedniu „Śniadanie prasowe” dla przedstawicieli mediów, na którym zostanie przedstawiony program, który przygotowaliśmy jako Kraj Partnerski targów Ferien Messe Wien 2017. Jako naszych partnerów z Austrii zaprezentujemy Gminę Gaming z Dolnej Austrii, gdzie od 33 lat organizowany jest Festiwal Chopinowski i bardzo znaną w Wiedniu firmę Trześniewski.

W czasie trwania targów na antenie radiowej rozgłośni Radio Arabella przedstawimy w ramach specjalnej audycji wszystkich polskich partnerów, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii i Mazur. Natomiast Radio Wien wyemituje specjalny program na temat atrakcji turystycznych Krakowa. Całość naszej prezentacji na targach odbywać się będzie pod hasłem „#checkinPoland”, które pojawi się we wszystkich materiałach prasowych i na elementach dekoracyjnych naszych stanowisk.

 

Do góry