en
en
Kontakt

Polska jeszcze bliżej rynku francuskiego

W poniedziałek 27 marca w Paryżu odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej oraz dziennikarzami i blogerami z Francji. Organizatorem wydarzenia były Porty Lotnicze we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Konferencja dotyczyła nowego połączenia lotniczego na trasie Paryż (CDG) – Warszawa-Radom (RDO).

RADOM 2 — kopia.jpg

W spotkaniu, w formie lunchu biznesowego, wzięło udział około 30 osób. Zaproszeni goście mieli okazję poznać szczegóły dotyczące funkcjonowania portu lotniczego Warszawa-Radom, a w szczególności infrastruktury wokół połączenia Paryż (CDG) - Radom-Warszawa (RDO). Niewątpliwie dużym udogodnieniem dla organizatorów oraz biur podróży będą shuttle busy, dedykowane grupom z Francji oraz Włoch (z radomskiego lotniska wystartują również samoloty m.in. do Rzymu.)

-Współpraca właściciela oraz zarządzającego lotniskiem czyli Portami Lotniczymi, a linią lotniczą i promotorem oferty turystycznej czyli Polską Organizacją Turystyczną daje możliwość realnego wsparcia dla francuskich biur podróży w promocji oferty pobytów dla grup zorganizowanych na Mazowszu z wykorzystaniem lotniska Warszawa-Radom – powiedział Paweł Kranc, dyrektor Biura Zarządu „Portów Lotniczych”.  

Walory Mazowsza, ziemi radomskiej i okolic zaprezentowali przedstawiciele Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu. Wśród atutów regionu można wyróżnić Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, muzeum Jacka Malczewskiego, skansen wsi radomskiej, szlak symboli przemysłu radomskiego czy Kampinoski Park Narodowy. Wspomniano również o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych Mazowsza. Tomasz Rudomino, dyrektor ZOPOT w Paryżu podkreślił, że nowe połączenie z Radomiem, to kolejny krok do wzmocnienia oferty lotniczej z Polską, a także do zwiększenia atrakcyjności produktu turystycznego oferowanego na rynku francuskim. -Będziemy to połączenie zdecydowanie promować na wszystkich wydarzeniach B2B we Francji – zaznaczył Rudomino.

Część merytoryczną spotkania zakończyła prezentacja na temat oferty i siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT – narodowego przewoźnika Polski i jednej z najstarszych linii lotniczych w Europie. O szczegółach oferty na trasie Paryż – Radom opowiedział Yann Saint-Sorny, kierownik Zespołu Sprzedaży PLL LOT na Francję.  

-Rejsy z Paryża do centrum Polski są doskonałą okazją do zwiedzenia kraju nad Wisłą, jak również zaplanowania wyjazdu służbowego. Polska jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze gospodarczym, ekonomicznym czy turystycznym. Większa liczba połączeń między Paryżem a Mazowszem sprawi, że dotarcie na nie będzie jeszcze bardziej komfortowe – podsumował Yann Saint-Sorny.  

Pierwszy samolot typu Boeing 737-800 odleci z lotniska w Paryżu 27 kwietnia o godzinie 19:45 i wyląduje w Radomiu o godz. 22:00 czasu lokalnego. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty.  

-Cieszymy się, że w naszej siatce połączeń znalazły się loty z Paryża do Radomia. Obecność na rynku francuskim jest dla LOT niezwykle ważna. Wciąż umacniamy naszą silną pozycję, jednego z najchętniej wybieranych przewoźników w Europie Środkowo-Wschodniej, a połączenia między Paryżem, a Radomiem są dobrą bazą do dalszego rozwoju – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT. 

Do góry