en
en

Polish Heritage Days w Wielkiej Brytanii

Dni Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Days) to cykl imprez mających na celu promowanie polskiej kultury, dziedzictwa narodowego i polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

heritage1170.jpg

Dni Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Days) to cykl imprez mających na celu promowanie polskiej kultury, dziedzictwa narodowego i polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii. Wydarzenia w ramach Polish Heritage Days przygotowały polonijne organizacje pod patronatem Ambasady RP w Londynie przy wsparciu Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

Impreza organizowana jest już po raz trzeci, a rozpoczęła się tuż po naszym święcie narodowym upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W tym roku w ramach Polish Heritage Days zaplanowano ponad 150 wydarzeń w 50 miastach m.in. w Londynie, Oxfordzie czy Manchesterze.

W ramach świętowania odbyło się już kilka festynów, pikników, wydarzeń sportowych oraz warsztatów. Przygotowano także wiele imprez kulturalnych, takich jak, spotkania autorskie, wystawy w galeriach i centrach kultury. Nie zabraknie też wydarzeń muzycznych oraz pokazów i konkursów tanecznych. Przy organizacji imprez nie zapomniano także o najmłodszych. Dla nich zaplanowano rodzinne pikniki z konkursami plastycznymi, językowymi i zręcznościowymi. Uczestnicy wszystkich wydarzeń, dzięki materiałom przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną mogą zapoznać się z polskimi atrakcjami, pięknem naszego kraju, jego historią, kulturą, kuchnią i tradycjami.

Wydarzenia, wzorem lat ubiegłych – cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, jak i samych Brytyjczyków i są doskonałą okazją do zacieśniania wzajemnych kontaktów i poznawania roli Polski w budowaniu relacji polsko-brytyjskich.

 

Do góry