en
en

Podróż studyjna agentów podroży z USA

Grupa 10 travel agentów ze Stanów Zjednoczonych odwiedziła Polskę na początku kwietnia 2018 roku.  Program tygodniowego pobytu, od 3 do 9 kwietnia, obejmował Warszawę oraz Kraków, i był przykładem jak można zaplanować urlop w Polsce.  Ważnym elementem było wykorzystanie połączeń narodowego przewoźnika, tak na trasach międzykontynentalnych, jak i wewnętrznych.

Groupphoto - Kopia.jpg

Głównym motywem przyjazdów do Polski z USA jest historia i kultura, a najczęściej odwiedzane miasta to Warszawa i Kraków.  Nasi goście nie tylko poznawali historię i odwiedzili najważniejsze zabytki.  Mieli także okazję spróbować polskiej kuchni, łącznie z nauką lepienia pierogów. Agenci bardzo chwalili sobie smak potraw i różnorodności produktów.

Jednym z często zadawanych pytań jest pytanie o pogodę w Polsce.  Tym razem możemy powiedzieć, że była „jak na zamówienie”.  Piękne wiosenne słońce i wysokie temperatury mocno kontrastowały choćby z pogodą na Wschodnim Wybrzeżu – w Poniedziałek Wielkanocny w Nowym Jorku znów padał śnieg. 

Tego typu podróże są dla Polskiej Organizacji Turystyczne bardzo ważne, ponieważ pozwalają naszym gościom dosłownie sprawdzić jak wygląda i co oferuje Polska.  I tym razem uczestnicy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni zaprezentowanymi atrakcjami, byli pod wrażeniem zwiedzanych miejsc i związanych z nimi historii. Oprócz tego dosyć wyraźnie komentowany był porządek i czystość panujący w odwiedzanych miastach. Żaden z uczestników nie był nigdy wcześniej w Polsce jednak pod koniec pobytu wszyscy zapewnili, iż z chęcią będą rekomendować nasz kraj swoim klientom. Najlepiej świadczy o tym kartka z podziękowaniami wręczona przedstawicielowi ZOPOT Nowy Jork.

Do góry