en
en

PLL LOT przywraca połączenie z Oslo

25 marca 2018 w godzinach wieczornych na lotnisku Oslo Gardermoen wylądował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Regularne rejsy zostały przywrócone  po 10 latach przerwy.

1. Oslo.JPG

Ponowne otwarcie połączenia ze stolicą Polski wzmacnia pozycję naszego kraju na rynku norweskim, na którym do tej pory dominowali przewoźnicy niskobudżetowi, obsługujący głównie ruch turystyczny. Polskie Linie Lotnicze LOT, z dwoma połączeniami dziennie i jednym w soboty, mają duże szanse na przejęcie znaczącej części ruchu biznesowego, który do tej pory korzystał z tras przesiadkowych lub Norwegian Airways. Gęsta siatka lotów powinna także podnieść zainteresowanie Polską firm i turystów indywidualnych, jako atrakcyjną destynacją turystyczną. Na korzyści związane ze zwiększeniem ruchu na tej trasie liczy także zarząd lotniska, dla którego przywrócenie przez PLL LOT połączenia z Oslo Gardermoen jest najbardziej istotną premierą tegorocznej wiosny.

 Symbolicznej inauguracji połączenia na lotnisku Oslo Gardermoen, w obecności ponad 100 pasażerów samolotu odlatującego do Warszawy, dokonali ambasador RP w Oslo Iwona Woicka-Żuławska,  Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT oraz przedstawiciele portu lotniczego. 

PLL LOT we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Warszawską Organizacją Turystyczną przygotowują drugą odsłonę otwarcia nowej trasy z myślą o norweskiej branży turystycznej i sektorze usług biznesowych. 19 kwietnia 2018 zorganizowane zostanie spotkanie  w nowej polskiej restauracji w Oslo, którego tematem będą nowe atrakcje stolicy Polski i zasady współpracy z polskim  narodowym przewoźnikiem lotniczym.

 

Do góry