en
en

PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna partnerami

PKP Intercity rozpoczyna współpracę z Polską Organizacją Turystyczną. Partnerzy podpisali porozumienie w zakresie promocji polskiej turystyki. Wspólnym celem jest wsparcie rozwoju usług turystycznych i polskiego transportu kolejowego. 28 lutego br. PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna podpisały porozumienie o wzajemnej promocji i współpracy. Podpisy złożyli MarekChraniuk, prezes PKP Intercity S.A. i p.o. prezes Polskiej Organizacji Turystycznej - Bartłomiej Walas.

Współpraca z Polską Organizacją Turystyczną to ważny element promowania podróży pociągami PKP Intercity wśród polskich i zagranicznych turystów. Już dzisiaj naszymi pociągami można dotrzeć do wielu atrakcyjnych turystycznych miejscowości na terenie Polski - podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Porozumienie to wstęp do wspólnych, długofalowych działań mających w konsekwencji przede wszystkim przyczynić się do zwiększenia krajowego ruchu turystycznego. – Zależy nam aby z informacją o potencjale turystycznym Polski dotrzeć do jak największej liczby osób a taki partner jak PKP Intercity z szerokim spektrum marketingowych narzędzi oraz siłą marki bardzo wzmocni nasze działania – mówi p.o prezes POT Bartłomiej Walas. - Poza tym na narodowym portalu turystycznym www.polska.travel działa popularny planer podróży, który mógłby być także miejscem zakupu biletów - mówi Bartłomiej Walas.

Podpisana umowa o współpracy zakłada wzajemną promocję obu organizacji m.in. na stronach internetowych i profilach społecznościowych, w materiałach wydawniczych i wizerunkowych, a także organizowanie wspólnych wydarzeń promujących polską turystykę.

Do góry